Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mekkora motorral érdemes...

Mekkora motorral érdemes autót venni karbantartás szempontjából?

Figyelt kérdés
Talán nem lényegre törő a kérdés, arra gondolok, hogy mi az a motor méret, ami várhatóan nem xarik be néhány 10 ezer km alatt, mint pl. az 1.0-sok. Mindenképpen benzines autóban gondolkodok. Max. 1.6-ig gondolkoznék, benzintemetőt nem akarok venni.

2017. nov. 8. 10:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
31%

Az autót nem a karbantartás miatt veszik, hanem a kihasználás végett. Benzinesben egy 1.6 motor az, amiben már van azért erő, mégsem eszik túlságosan sokat. 1.8, 2.0, 2.2+ motorok a fiataloknak kell gyorsulni és száguldozni.

Azt kell eldöntened, hogy "suttyó" vagy-e, kell-e a nagy motor, ki fogod-e használni és lesz-e pénzed tankolni?!

2017. nov. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Volt a családban 1.0 motorral autó. 280ezer km volt benne amikor eladtuk. Úgy tudom még mindig járja az utakat.

Amúgy meg nem csak a köbcentiktől függ, hogy mennyire problémás a kocsi vagy sem.

Érdemesebb lenne inkább úgy megközelíteni a problémát, hogy meghatározol egy keretet amit szánsz a vásárlásra, meghatározod az igényeidet, aztán ami megfelel ezen árban az a pár típus abból választod ki melyik a probléma mentesebb típus/motor.

2017. nov. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom.

5 éve vettem egy 1.0 swiftet. Most 20 éves a kocsi, beletettem 80ezer km-t, és semmi gondom a motorjával. A váltót cseréltük, meg a kuplungot. Ja, és AC pumpát.

Más nem volt az 5 év alatt. 8-10 ezrenként cserélem az olajat, meg gyertyát, légszűrőt.


BP agglomerációból járok be, napi 2x30 km-t, tehát kapja a strapát.

Szerintem még pár évig szolgálni fog, az biztos, és tuti suzukim lesz utána is, annyira bevált. Olcsó, igénytelen, strapabíró autó.

2017. nov. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a köbcenti lényeg. Csak nézz meg egy X16-os motort. Inkább az számit a motor mennyire van kihegyezve. Értelemszerűen minél ha egy 1.0 tce motornak van akkora teljesítménye mint egy 1.9 sima dízelnek minden vagyonom a dízelre tenném hogy tovább megy. Az oka pedig hogy nincs a végletekig kièlezve a motor. A lexus legendás motorja vissza van folytva, s ma is bőszen megy csak sokat zabál, persze nem olajból.



Attól függ milyet. Hasznàltan jó választás z14/z16 a z14nek gyakorlatilag semmi bajai nincsenek, 16nak csak hidrotőke de az sem egyhamar. Vagy a motorok csúcsa VTEC/IVTEC. Vagy egy VVT. Ha nem száguldozni, vagánykodni akarsz akkor 1.3-1.6ig nézz szét.

Pályára az 1.5 dci, 1.9 dci-t ajánlom. Kellemes a fogyasztása bár a 1.5 problémás nagy kasztnihoz és a nyomaték azt is szetcseszi pl egy 2 tonnára scenic megpakolva az 1.5 kevés...

2017. nov. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Elég fura kérdés. Honnan veszed hogy az 1 literes motor bexarik néhány 10000 km alatt?
2017. nov. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Sziasztok,


Nem értek az autókhoz. Abból gondoltam, hogy az 1.0-s az azért csak egy kisebb motor, valószínűleg kisebb és kevésbé vastag anyagból készülnek bizonyos részei, így a sérülési esélyei is nagyobbak, nem bírja annyira a terhelést. Persze ez lehet, hogy nem így van, de laikusként így spekulálok.


Tényleg jó, hogy kevés a fogyasztása, de milyen áron?

2017. nov. 8. 10:54
 7/21 A kérdező kommentje:
Amúgy nem száguldozni akarok, csak munkába járni, meg használni ha ide-oda menni kell.
2017. nov. 8. 11:01
 8/21 anonim ***** válasza:

3-as vagyok: milyen áron???


Szerintem te nagyon nem tudsz semmit a kocsikról. Mint írtam a kis swiftemet 5 éve hajtom, nem költöttem rá eddig 100ezret alkatrészre. A motorra konkrétan 0 forintot költöttem eddig.

(bár vásárláskor vezérműszíjat cseréltettem, nem tudom, ez számít-e nálad, illetve a kötelező olajcsere)


Szóval szerintem én többet megspórolok a fogyasztással 5-6 liter, mint amennyit költenem kell a kocsira.

2017. nov. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Ugye minél nagyobb egy motor, annál tartósabb. Nem csak az anyaga miatt, hanem mert egy nagyobb motort nem kell széthajtani, hogy vigye az autót. Egy ezres motort, vagy 1.2-est, mindegy, elpörgethetsz 5 ezerig, hogy leadjon egy elfogadható teljesítményt. Egy 4-6 hengeres 2.0 és feletti motort nem kell max teljesítményen használni a normál autózáshoz. Egy 6 hengeres BMW benzinmotor 300 ezer km után is szépen jár, és a teljesítményének nagy része is megvan. Egyáltalán nem vagyok BMW fan, de ez tény. (Persze ha nem normálisan használják, azzal is lesznek gondok.)


Nekem 1.6-os autóm van, kisebbet nem nagyon vennék, tényleg ez az, ami már elfogadhatóan megy, de még nem eszik sokat. Persze, ha ki sem mennék a városból, az 1.2-es is elég lenne. De hosszabb utakra használom leginkább.

Az aranyközépút szerintem az 1.8-2.0 benzin.


De persze minden attól függ, hogy hol, és mire használnád.

2017. nov. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Valami ilyesmire is gondoltam. Nem mindegy, hogy 1 tonnát egy 1.0-s vagy egy 1.6-os motor visz.
2017. nov. 8. 11:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!