Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 10 éves,75. 000 km-t futott...

10 éves,75. 000 km-t futott autótól mire számíthatok a jövőben?

Figyelt kérdés

Nagyrészt garázsban volt tartva. Eddig semmi baja nem volt, csak apróságok voltak cserélve benne (fékbetét, ékszíj, gyújtógyertyák, szűrők, olaj). Még az akkumulátor is eredeti.


Újként vettem, és azóta nálam van. Ez életem első autója, és lehet, hogy az utolsó is. Nem értek hozzá egyáltalán, ezért szeretném tudni, hogy mi várható ebben a korban. Meddig maradhat még hibátlan?


A típusa : Mitsubishi Colt 1.1.



2017. nov. 9. 17:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Sokáig...


japán szívó benzinnél csak a régi német szívó diesel az örök életűbb :)


kicsi az 1.1-es motor viszont a kasztni is kicsi, könnyű, nincs túlerőltetve a motor.


Ha rendesen van olaj cserélve és rendesen használod (nem hajtod mint a barom, nem taposod hidegen) akkor 10 év múlva sem lesz várhatóan semmi baja.

2017. nov. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az akkumulátor elhasználódik, cserélni kell elöbb-utóbb, de az nem hiba.

Gumi abroncsokat is illene cserélni 7-8 év után akkor is, ha a prifil még jó.

Megfelelő karbantartás mellett motorikus hibára nem kell számolni, de a kopó alkatrészeket cserélni kellene.

Azt, hogy van-e cserélendő alkatrész, azt egy megbízható szerelő javaslata alapján ütemezni is tudod.

T

2017. nov. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez biztató. A gumik idén voltak cserélve 4 évszakosra.
2017. nov. 9. 18:26
 4/8 anonim ***** válasza:

250.000 km-t is simán elmegy ha karbantartod, de persze pár dolgot majd cserélni kell.

Ha a jövöben se használod gyakrabban, többet a kocsit akkor gyakorlatilag elöbb eszi meg a rozsda minthogy tönkremenjen a motorja:D

2017. nov. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A micsu a japók egyik brendje. Ha továbbra is így bánsz vele, akkor még van benne egy huszas gond nélkül.

Az alvázat, üregeket, kerékjáratok eldugott részeit rendszeresen fújod védőolajjal, ugye?


a Colt egy örök darab.

2017. nov. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
5: Nem fújtam semmivel, erről még nem nagyon hallottam. Mivel kéne?
2017. nov. 9. 19:17
 7/8 anonim ***** válasza:
Üregvédelemnek hívják és ha hosszútávra tervezel mindenképpen érdemes megcsináltatni, de csak megbízható, lelkiismeretes szakemberrel.
2017. nov. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az olajat cseréled évente, vagy 20 ezrenkén?
2017. nov. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!