Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A fix traffi bemért 40 es...

A fix traffi bemért 40 es táblánál 54 el. Számíthatok bírságra?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvasom, hogy 15km/h túllépés megengedett, ha csak nem érnek tetten ... De viszont hallottam már olyat hogy valaki 50 es táblánál 62 vel ment és postán ment a 30ezer ft s csekk. Akkor most mi az igazság? Én rácsesztem jönni fog az a csekk? Köszi!
2017. szept. 29. 22:22
 1/9 anonim ***** válasza:
55-től büntetnek, ami a gyakorlatban inkább 57 körül van, mert van a műszernek némi hibahatára. Ha tényleg 54-gyel mentél, nem fog menni csekk.
2017. szept. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ráadásul amit te 54-nek látsz, az a valóságban 50 sincs, feltéve, hogy gyári méretű kerekeid vannak. Az említett 62-vel büntetés is úgy jöhetett össze, hogy nem a megfelelő méret volt az autón, így a 62 már 65 felett volt.
2017. szept. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A centizett sebesség túllépés után miért aggódtok ennyire, miért nem előtte gondoltok arra, hogy "jaj traffi is lehet".

Ezzel nem megbántani akarlak, én sem tartom be mindig szigorúan a sebesség határt, bár azért a korlátozott szakaszokon lelassítok.

Utólag már ugyan mindegy mire számíthatsz, az óra általában többet mutat a valós sebességnél, de arról meg vagy győződve, hogy nem mentél esetleg 62-vel is a korlátozott szakaszon, mielőtt eszre vetted a traffit?

Egy kilométer távolságból is lazán be tudnak mérni, ha a műszer rálát az útra.

2017. szept. 30. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Szabó Szabolcs 73 ***** válasza:
53%
Ha valaki azt mondta, hogy 50-es táblánál 62- vel ment és erre kapott 30 ezres bírságot az vagy hazudott vagy nem tudta elolvasni a levelet amit kapott.
2017. szept. 30. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Nekem azért van s8-om mert az megy gyorsan. Ha jön a bünti fizetek. Ez benne van. Fizess te is vagy menj lassan.
2017. szept. 30. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy min láttad az 54-et.

Ha az autó sebességmérőjén, akkor nincs okod félni. Ha gps-en, akkor necces, de valószínűleg így is megúsztad.

2017. szept. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az 5-ösnek milyen arca van már. Kisgyerek lehet, aki autóskártyákból tájékozódik.
2017. szept. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
kint a tábla ha többel mész akkor akkor merül fel benned a kérdés hogy rába szhatok? és ha fel vagy rá készülve miért érint ilyen érzékenyen?
2017. szept. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
*nem
2017. szept. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!