Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi idő alatt merül le az...

Mennyi idő alatt merül le az akksi ha rajthagytam a belső vilagítást?

Figyelt kérdés
Tehát felül van két lámpa egy a vezető oldalon egy pedig az anyós ülés felett.Ha az egyik oldalon rajthagytam képes lemeríteni egy ilyen kis lámpa az akksit?Ha igen mennyi idő alatt?
2017. nov. 9. 21:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
attól függ, hogy mikor fogsz menni vele. ha nem mész vele 2 napig, akkor biztos lemeríti, de ha 7-8 óra múlva újra elmennél, és az akksi teljesen fel van töltve, meg viszonylag új, akkor nem biztos.
2017. nov. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem kapcsol le, ha nincs gyújtás??
2017. nov. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Attól is függ, milyen autó, mekkora motorral, és a lényeg hogy mekkora akksi társul hozzá. Épp a múltkor teszteltünk egy 2.5 TDI A6-ost, kb 12 órán keresztül ment benne jó hangosan a zene (vagy 10 hangszóró van benne), persze bikakábel be volt készítve. Valami 80-85 amperes akku volt benne. Este pöccre indult. Cserében egy Matiz egy kis zsebnyi akkuval kb 20 perc alatt lemerült rajtafelejtett világítással, ez is tapasztalat.
2017. nov. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Tfh. 10W-os izzó van benne és 50 Ah-s akksid van.


Ez esetben 12V/10W = 1,2 A-t vesz fel.

Tehát 50Ah/1,2A = 41,66 óra alatt meríti le teljesen.


Az a bibi, hogy nem kell teljesen lemeríteni ahhoz, hogy ne induljon az autó. Tehát valószínűleg egy 20-25 óra után már nem indulna az autó. Ha már öreg az akkud, akkor akár egy este alatt (6-8 óra alatt) is képes lemeríteni.

2017. nov. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Igen én is azthittem hogy lekapcsol mert a másik automnál magától lekapcsol,ezt a kocsit viszont 1 hete vettem és most figyelmetlen voltam és most este jutott eszembe hogy kimenjek megnézzem a kocsit és akkor láttam hogy délután fél 5 óta égett.Viszont pont most megyek el a másik kocsival,ha nem megyek vele nagyábol 2 napig abból lehet gáz?Vagy elég ha járatom egy 5percet?(Sajnos benzin hiányban szenvedek :D )
2017. nov. 9. 21:48
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
5 perc járatás az semmi. maga az elindítás is szerintem többet fog elfogyasztani. ezért szokott az lenni, hogyha valaki csak rövid 3-4 km-ekre használja az autót, akkor előbb-utóbb lemerül az akksi, mert többet emészt fel az elindítás, mint amennyit utána visszatáplál a generátor.
2017. nov. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Akkor szerinted menjek vele egy 10 km et?Vagy egyáltalan nem tehet benne kárt hogy most nagyábol 5 órán keresztül égett bent az a kis lámpa és legközelebb csak max vasárnap hétfőn mennék vele?
2017. nov. 9. 21:52
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

5 percre semmi értelme beindítani. Több kárt okoz, mint hasznot.


Vagy rakd fel töltőre, vagy menj vele egy 15-20 percet.

2017. nov. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

15-20 perc után automatikusan elveszi az áramot a belső világításokról és mindenhonnan az autó, ha nem jól teszed be az ajtót. Amúgy ha belső világításon felejted, szerintem akkor is lekapcsolja ak omfortelektroika egy idő után... Pont az ilyene miatt teszik bele ezt a funkciót.

Függ attól milyen autóról beszélünk?

2017. nov. 10. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nincs akkutöltőd, hogy 5-10 perc motorjáratáson gondolkozol?

10 liter benzin árából korrekt kis töltőket lehet kapni Aldiban/Lidliben, erre se telik?

2017. nov. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!