Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Munkahelybe járáshoz benzin...

Munkahelybe járáshoz benzin vagy diesel? (Lent)

Figyelt kérdés
Nyáron gyakornokoskodom egy 180km re lévő településen. Szeretnék addigra egy kocsit, ami ugy lenne használva, hogy vasárnap mennék és csak pénteken jönnék haza. Ott a munkahelyre tömegközlekedéssel járnék. Illetve az év többi időszakában ugyanígy lenne használva csak egyetemre (113km). Ezért érdemes lenne venni egy dízelt?
2017. nov. 10. 10:08
 1/6 A kérdező kommentje:
*konkrétan 1.6hdi peugeot 307et néztem ki, keret nagyjábol 1Millió forint , de ha van jobb ajánlat kérem írjátok.
2017. nov. 10. 10:10
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Egy évben 52 hétvége van, azaz kb 104*113km-t mennél, szumma kb évi 12 ekm-t.


Erre dízelt venni elég merész, de nem kizáró ok. Lehet szerencséd a vásárlással és akkor az első 2-3 olajcsere közt (10 ekm-ként) nem lesz problémád a kocsival. De azért rizikós.


Egyetemistaként gondolom rosszul esne egy hirtelen nagyobb kiadás szervizelés miatt. Ha így van, akkor inkább valami szívó benzines kocsit vegyél (ugyanekkora keretből), jobban jársz!

Ha mégis a dízel mellett döntesz, akkor az üzemanyagon megspórolt pénzt tedd félre havonta, hogy ha szükség lenne rá, akkor az autóra tudd költeni. Ha az autó eladásáig nem lesz rá szükséged, akkor meg ennyit spóroltál.


Még egy szempont: az élet bármikor hozhatja úgy, hogy városban is szeretnél relatív sokat autózni, ekkor is jobb egy benzines.


Én 3M-ért vettem dízelt, 20 ekm-t megyek pályán, városban eddig nullát és már bánom, hogy nem benzinest vettem, mert mostmár városban is közlekedek, a napi 2*12km bölcsibejárás pedig gyilkolja a gépet.

2017. nov. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ne hallgass itt senkire. Nem csak annak érdemes dízelt venni, aki autópályán hazsnálja csak és napi 4-500km-t tesz meg, hanem amit te is leírtál, ha mész vele, akkor az 113km lesz, ami elég távolság már.


Az előttem szólónak válaszolva: akkor szerinted aki évi 3000km-t tesz meg benzines autóval, akkor neki sem érdemes autót venni???? Butaság!


Nem az évi autózás határozza meg, hogy egy dízelt érdemes-e fenntartani, hanem az egyszeri beindításra mi az a távolság, ami mindig lesz vele menve. 3-4km-t dízel autóval menni ÖNGYILKOSSÁG, 30km már megfelelő.

Nekem is dízelem van és ha megyek vele, az minimum 30-40 km.

2017. nov. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem bármelyiket. Nem hiszem, hogy a Te esetedben ez alapján kéne választani.

Erre a gyakoriságra, távolságra jó a benzines és a dízel is.

2017. nov. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves #3-as:

"akkor szerinted aki évi 3000km-t tesz meg benzines autóval, akkor neki sem érdemes autót venni?"

Én ilyet nem állítottam és még csak nem is sugalltam.


"Nem az évi autózás határozza meg, hogy egy dízelt érdemes-e fenntartani, hanem az egyszeri beindításra mi az a távolság, ami mindig lesz vele menve"

Maximálisan egyet értek. De ez csak egy szempont.


Továbbá figyelembe kell venni a kérdező élethelyzetét is, amit én megtettem. Abból indultam ki, hogy egy átlag egyetemista nem feltétlen tudja kifizetni egy dízeles autó váratlan szervzköltségét. Ezért írtam, amit írtam. Hogy a feltételezésem helytálló-e a kérdező esetében, azt majd ő megmondja.

2017. nov. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, erre a használatra (is) a dízel éri meg a legjobban.
2017. nov. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!