Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót vegyek? Benzin...

McJopek kérdése:

Milyen autót vegyek? Benzin vagy diesel?

Figyelt kérdés
Tudom hogy a kérdés nem új, ezért leszűkítem a dolot. Szóval 3 - 4.5 millió körüli autót keresek. Éves szinten kb 15000 km-t megyek, ebből kb 7000km autópálya. A maradék 8000km viszont a házam és a cégem közt van, ami 28km naponta (14 oda és 14 vissza) ami ugye nem sok egy dieselnek... Egy négy fős családnak lenne az autó, hátul két gyerekūléssel. Mindenképpen kombit keresek. Az autópályán mindig jól megpakolva vagyunk, így a teljesítmény is fontos. Német, japán vagy koreai autót keresek Honda accord volt az első alternatíva de hatul nagyon kevés a hely a lábnak. 190cm vagyok... Van még a hatos mazda, az nagyon tetszik. Hyundai i40 is egy jó választás lehet vagy esetleg passat? Előre is köszönöm a valaszokat, tapasztalatokat.

2017. szept. 27. 17:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hát, éves 15 ezerrel nem spórolod meg a dízel karbantartásának többletköltségét, ami pedig, tekintve hogy a napi 14 km 2x hidegmotorral, esélyes jócskán.


Avensis T27 1.8 VVT-i kombi egy jó választás lenne. Nekem T25-öm van de a lábam majdnem ki tudom benn hátul nyújtani (185 magas vagyok). Gondolom a lábtér nem lett kisebb. :)

2017. szept. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, aztán rájöttem, hogy a T27-nél már nincs VVT-i, mindegy, szívó 1.8-nak megfelelő benzines motor elegendő egy ekkora kocsiba.
2017. szept. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, annyit elfelejtettem leírni hogy jelenleg egy t25 Avensisem van... És a mértékkel valóban nincs probléma, mással annál inkább. Olaj fogyás, 1 liter/1000 km.ami a toyota szerviz szerint ennél a motornal tipushiba és ez még normális. Köszi mondom... Illetve az autópályán főleg szlovákiában nagyon gyenge. Ezeket leszámítva szeretném az autót
2017. szept. 27. 18:35
 4/13 anonim ***** válasza:
Én ha ennyi pénzért vennék, inkább benzinest választanék, kivéve a VW csoport TSI motorjait. A Honda 2.2 dízele jó, sőt, a VW CR dízele is az. A Hyundai is biztosan jó, de a Mondeo nem került képbe?
2017. szept. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok. 2005-ig gyártott 1.8-as motorok ették csak az olajat. A 2006-tól gyártott 1.8 VVT-i-k már nem. Ez sajna típushiba volt. És valóban, egyes típusoknál 1 l/1000 km is előfordul. Közepesen fájdalmas összegért, 150e körül gyűrűzik meg és megszűnik a jelenség. De a maiak már nem eszik.

Bár itt nem is a típus volt a kérdés. Lényeg, hogy erre a használatra benzineset, abból is lehetőleg szívót és szívócső befecskendezésést. Ha nincs turbo nem megy tönkre. ;)

Én Megane-ból ültem át a T25-be, az után a lábtér fejedelmi. :)

2017. szept. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha csak az olajfogyasztás miatt akarod eladni, érdemes meggondolni. Ez tényleg típushiba, és van rá megoldás, a Toyota Club fórumán vannak ajánlott szervizek, akik kiváló minőségben megcsinálják, az 1.8-asok olajfogyasztásának azon a fórumon hatalmas irodalma van. A teljesítmény visszaesésed lehet a gyűrűk miatt is, vélhetően összefügg a kettő. Érdemes meggondolni, ha más baja nincs, azt a 150 ezret ráköltöd az új autóra is (átírás, tulajdonszerzési illeték, olajcsere, fékbetétek, ha nincs szerencséd 4 gumi, stb.).
2017. szept. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az accordban miért ülsz hátul ?
2017. szept. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
TSI-t is vehet, csak 2012 utánit, amikben már változó befecskendezés van. Ezekkel már nem igazán van gond, a turbón meg a kettőstömegűn kívül, de azok meg bírják 300 ezerig, ha nem egy hangya eszével vezeti az autót.
2017. szept. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Éves 15k km-nél is megtérülhet a dízel, szóval nincs teljesen igaza annak, aki ezt tagadja.


A kulcs a napi ingázás minőségén van: ha egyenletes és lehetőleg gyors tempóban történik (pl autópája/autóút/országút), akkor nem olyan! nagy kínszenvedés egy dízelnek, bár bemelegedni rendesen így sem fog (elektromos motor előmelegítő használata ajánlott). Ha városon belül történik a napi 2*14km, akkor már problémás lehet, mivel a kettőstömegű és esetleges DPF jóval idő előtt lesz cserélendő.


Ha DPF nélküli dízel is megteszi, akkor javaslom az 1.9 PDTDI Octáviákat. Több, mint fél köbméter a csomagtér valamint bőséges az első/hatsó láb és fejtér is. 3-4.5M vételárból a legjobb állapotúak közül lehet szemezgetni, de sajnos a kínálat ritka (mármint a keveset futott, jó állapotúakból).


Ha pedig a napi ingázás nem terheli tulságosan a részecskeszűrőt, akkor 1.6 vagy 2.0 CRTDI-t ajánlanék, szintén Octáviában. Nekem előbbi van és elégedett vagyok vele. A megadott vételárért 2-4 éves, azaz akár gyári garanciás kocsik közül lehet válogatni.

2017. szept. 28. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
pár éves 1.6 benzin corolla?
2017. szept. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!