Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Téli gumit érdemes feltetetni?...

Niceszisz kérdése:

Téli gumit érdemes feltetetni? TÖBBI lent

Figyelt kérdés
Laufen téli gumit tesznek fel. Poton 52ezer ft. Tavaly télen nyári gumival jártam és nem volt gond

2017. nov. 13. 11:32
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Tehát minek a teligumi mert ismerősöd is azzal csúszott meg?

Nem kell ha nincs hó? De mivan HA van.

Mínusz ötben tényleg elég a nyári. Az első ködig vagy esőig.

De szép gondolatok . Egyébként valóban ment életet. Tehát sérthetetlen nem leszel. Ez igaz.

2017. nov. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem érdemes.


Pár éve vettem Ladához használt, 8 éves, 5mm-es profilú kínai téligumit. Tíz darab ezres volt lemezfelnivel együtt. Még mielőtt valaki kérdezné, nem lopott, hanem ismerősé volt, nem kellett már neki, a felnik meg rozsdásodtak.


No rozsda le, zománc (Trinát mester) fel, 4 évszakos, tizenéves le, 8 éves téli fel.


Döbbenetes a különbség. Az egyébként is rettenetes 4 évszakossal még az udvarból se lehetett kiállni hó esetén, a 8 éves télivel pedig nem volt szükség hommokzsákra meg heggesztő trafóra sem a csomagtartóban és simán ki lehetett gurulni 30-40-el a telekre. El se merem képzelni, hogy milyen lenne egy új és márkás téli gumi az öreg 2107-esen, de feltételezem még egy nagyságrendi ugrás.


Összefoglalva tehát: egy olcsó kevésbé öreg kínai téli gumi is többet érhet télen mint egy olcsó, öreg nyári. Ha van rá keret, akkor cseréld le és kész!

2017. nov. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. nov. 13. 13:25
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

4 évszakosat nem feltétlen kell lecserélni, de a nyárit igen. a "mivan ha nem lesz hó" gondolat hülyeség, mert ha mégis lesz, akkor buszra ülsz majd, és úgy indulsz el? ugyan..

arról nem is beszélve hogy a nyári gumi megkeményedik télen. gondolom nem kell magyarázni, hogy a kemény és a puha gumi között mennyi különbség van tapadásban.


ha csak te lennél veszélyben, azt mondanám, maradjon a nyári, aki hülye haljon meg alapon, de sajnos így nem csak magadat veszélyezteted, hanem esetleg engem is. az viszont már zavar

2017. nov. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Ezen a héten szerdán teszik fel a téligumikat. Újat vettem.remelem kibír 3-4telet:)
2017. nov. 13. 15:08
 16/21 anonim ***** válasza:
Irtatok, hogy nem akartok erre penzt kiadni...na de ha egy gumit hasznalsz annyival gyakrabban kell cserelni...ergo ugyanott vagy...
2017. nov. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

5-6 telet kibír, ha tavasszal lecseréled nyárira. Ha nyáron is télivel mész, akkor a naptól rohamosan öregszik és 3-4 év után már nem fog megfelelően tapadni.


Ne hallgass azokra, akik azt mondják hülyeség a téli gumi vagy vegyél négy évszakosat. Ezek jó megoldások egészen addig, amíg egyszer az árokban kötsz ki, mert nem volt elég a tapadás.

2017. nov. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Nem értem ezt a 4 évszakos mizériát.

Amennyibe kerül egy jobb tapadású, annyiból a mesterhármasból is veszek gumit.

2017. nov. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Hát ha havas az út azért jobb a téli.
2017. nov. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

"5-6 telet kibír, ha tavasszal lecseréled nyárira. Ha nyáron is télivel mész, akkor a naptól rohamosan öregszik és 3-4 év után már nem fog megfelelően tapadni."


Szerintem azért 3-4 év alatt annyit öregedhet ettől függetlenül is, hogy már nem tapad úgy, plusz a kopás.

Nyilván nyáron aki sokat megy akkor már nem mindegy.

2017. nov. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!