Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használt autót mennyire...

Használt autót mennyire érdemes nézni a "lista elejéről? "

Figyelt kérdés

Már úgy értem, ha növekvő sorrendbe rendezem ár szerint?


Egész konkrétan szeretnék venni jövőre egy használt Mercedes C osztályt. Valószínűleg Németországból, ezért a mobile.de-n szoktam nézegetni a kocsikat.


Ha beállítom a szűrőket, hogy 2009-2011 kozotti autot , szeretnék kevesebb, mint 200e kilométerrel. Akkor mondjuk 7000 Eurótól elindulnak árak.


A kérdés az , hogy ennyiért tényleg lehet viszonylag jó állapotban lévő mobellt kapni? Vagy ez alatalaban úgy van , hogy ezek szét vannak hajtva ?



(De a kérdést mondjuk más kocsira is értem. Szóval egy adott modellnél, ha van mondjuk belőle 100 és növekvő sorrendbe rendezem őket , akkor mondjuk hányadiktól kezdődnek a normálisabb állapotban lévők ?)


Visszatérve a Mercikre. Az hogy van fent 20-25 kocsi 7000 euró körüli árban. Azt jelenti , hogy ez a piaci ár reális? Vagy ennyiért csak vmi sz.rt kapok es a tobbi drágább kocsi ami tényleg használható állapotú ?


Tudom , hogy ez attól is függ , hogy épp az adott autó milyen állapotban van. Csak olyan nagy a szórás az árakban , hogy nem tudom átlag mivel érdemes kalkulálni...



2017. nov. 16. 00:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

mitől lennének "széthajtva", hogy van egy autó széthajtva, áll az öreg stephan a garázsban és hidegen tövig nyomja a pedált fél órára, amig kiolvadnak a tömítések? vagy ez hogy történik?


200ezer km-rel az egy elhasznált autó (legtöbbször), ezeket a kocsikat már nem az örökkévalóságnak csinálják, mint a régi taxis mercit, ha megbízható autót akarsz akkor max 4 évest max 80e km-rel, akkor van még 50-80e km benne amit el fog menni valószínű nagyobb gond nélkül


németországban egyébként elég normálisan bánnak az autókkal, nem spórolnak annyira a karbantartásukon mint itthon, pl. németben egy utángyártott alkatrészt nem nagyon tudsz rábeszélni egy wv golf tulajra (személyes tapasztalat), megveszi az eredetit a wv szervizben beszereléssel együtt és leszarja mennyibe kerül

2017. nov. 16. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Lehet nem a szethajtás a legjobb szó.

Igazából az nem világos, hogy miért van ekkora szórás az árban 2 azonos ( vagy legalábbis hasonló) paraméterekkel rendelkező kocsinal. Még ha leszűkítem teljesen a keresést. A motor teljesítménytől kezdve egy csomó mindenre. Akkor is van ami mondjuk 7000 euro meg van ami a duplája

2017. nov. 16. 01:30
 3/18 anonim ***** válasza:
Nézhetsz a lista elejéről nyugodtan. A 7000 eurós lehet ugyanolyan jó, mint egy 7300 eurós.
2017. nov. 16. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Ha már eleve szűröd árra akkor megbukik az egész gondolatmenet.

A lista elejéről vásárlást akkor lehet firtatni, ha beállítod melyik szériát akarod de árra már nem szűrsz. Akkor én azt mondom, hogy minimum az alsó harmadot általában hanyagolni kell. Ha valami ritka felszereltség/motor kombinációt, vagy ritka autót keresel akkor ez akár lehet az alsó 2/3 is. Pl. Calibra-t bőven csak a kínálat tetejéről szabad venni

2017. nov. 16. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Ismerősöm szintén használt (beszámított) C osztályt vett Müncheni Merci szalonból, garanciával. Én ezt javasolnám, ha találsz 7000€-ért (az övé mondjuk duplája volt).


Az eladási ár eloszlását tekintve pedig jól érzed, hogy nem érdemes az aljából válogatni. Nagyon nyomós oka van annak, ha valaki az átlag alatt árulja és csak elenyésző esetben azért, mert kell a pénz neki. Ha valakinek valóban azonnal kell a pénz, akkor az kereskedőhöz viszi, bukik rajta 10-20%-ot, de még aznap megkapja a lóvét.

Az olcsó vackokat, roncsokat meg majd elviszik a kispénzű vagy sóher álmodozók.


Annó mikor a saját kocsimat kerestem, vettem a fáradtságot és kijegyzeteltem hahu-ról excelbe az adott modell és évjárat árait (hasonló felszereltség mellett), így megkaptam a Gauss görbét, ezáltal pedig azt az ársávot, amiből szemezgetni érdemes. Ha C Merciből is elég sok hirdetés van fenn, akkor javaslom, hogy végezd el ezt a házi feladatot.

2017. nov. 16. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Ebben az évjáratban ilyen kevés kmrel 7000ért csodát ne várj...
2017. nov. 16. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Gauss-görbét csinálni autóhirdetésekből? Az már komoly mérnöki elhivatottság XD


Egyébként pl mobile.de-be bele van építve ez a funkció már egy pár hónapja

2017. nov. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Sajnos az a funkció nem az igazi. valahogy nem minden esetben mutat reális képet, egymás után következő autók esetében az egyikre nagyon jó, a másikra magas árat ír. A kínálati lista legaljának mindig megvan az oka! De ha ez mondjuk 1000-1500 EUR-on belüli zóna, ott nem érdekes, azok lehetnek simán ugyanolyan jók. Az egyikből többet tudsz alkudni, a másikból semmit, az egyiktől gyorsabban meg akarnak szabadulni, a másiknak ráér. A német piac eléggé pörög. Ha két hétig nem megy el egy autó, akkor aggódás van és a harmadik héten, lejjebb megy az ára, ha el akarja gyorsan adni. A baj mindig az eladó megbízhatósága. Én mentem már ki 800 Km-t autóért hiába, pedig nem volt kirívóan olcsó, telefonban és képek alapján is jónak tűnt. Ez ilyen.
2017. nov. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

nyilván nem mindenki súlyoz ugyanúgy a szempontok között, aki magának gyárt diagrammokat hirdetésekből annyira elhivatott annak senki más diagrammja nem lesz jó:)

Ahogy azt sem szabad elfelejteni, hogy nem lehet így egzakt módon számszerűsíteni egy használt autót. Csak egy támpontot ad.


Sokkal egyszerűbb nagyjából behatárolni mit akar az ember, aztán ha van 4 oldalnyi hirdetés akkor a másodikon kezdeni a böngészést

2017. nov. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszokat!:)


Az utolsó üzenetre reagalva: én eddig pont fordítva közéletítettem meg a kérdést. A keret adott, illetve, hogy 7-8 éves kocsit szeretnék , 200-e km alatt.


És nézegetve a hirdetéseket , láttam hogy ebbe beleesnek ezek a C Mercik is. Legalábbis azok amelyeket olcsóbban árulnak. Mivel regota tetszettek elkezdtem eljátszani a gondolattal, hogy éppen ez is egy lehetőség. Csak abban nem vagyok biztos , hogy ha ennyire a kinalat aljáról nézem a kocsikat , akkor nem szivom-e meg a végén.

2017. nov. 16. 11:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!