Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor erdemes elkezdeni...

Norman Bates kérdése:

Mikor erdemes elkezdeni megvenni a baba holmikat, mikorra legyen meg minden?

Figyelt kérdés

Holnap leszek 17 hetes. Mar van egy kesz listam, de meg semmit sem vettem. Tegnap kiderult, hogy kislany es gondoltam ma veszek neki par ruhat.

Pl. etetos, furdos cuccok etc. ki mikor vette meg?

Hany hetesen jo ha mar minden megvan es max ruhakat kell mar mosni?



2017. okt. 19. 09:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Félidő után már érdemes elkezdeni vásárolgatni. 36-37. hétre pedig jó készen állni mindennel, mert onnantól bármikor érkezhet.
2017. okt. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Nekem ugy szülés előtt egy hónappal már minden megvolt.
2017. okt. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
én is a félidő után kezdtem jobban vásárolgatni.és a 36.hétre minden megvolt
2017. okt. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

Ez elegge valtozo, van, aki mar az elejetol vasarol, mas pedig csak a vegen.

En mindegyik terhessegemnel 32-36 het kozott szereztem be mindent, mosni csak az elso mereteket mostam (62-ig), plusz ugye lepedoket, textilpelenkakat, egyeb textiliakat. Az kb 2 napos munka, egyik nap mosas, teregetes, masnap vasalas. Szoval nem tart olyan sokaig.

Bevallom, en nem szeretek vasarolni es jarni a boltokat tobb korben. A penz felre volt rakva, kb tudtam, hogy mibol milyet akarok, volt listam, nagyobb dolgokbol kinezve a marka, tipus.

Babakocsit, butort, kadat, tartalekba cumisuveget, szoval szinte mindent rendelesre vettem. A babaruhaknak a nagy reszet is, amit nem, azt kb ket uzletbol szedtem ossze egy delelott, amikor mar kivettem a szabadsagomat a 32. het utan.

Nekem igy volt kenyelmes, praktikus.


Ha te szeretsz nezelodni es vasarolni, akkor szerintem eleg annyi, hogy nyitott szemmel jarsz, ami tetszik megveszed, lehuzod a listarol, kesobb pedig megnezed, hogy mi hianyzik meg.

2017. okt. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%
Én a 12. héten vettem először kis ruhákat, aztán a 20. héttől folyamatosan apránként mindent. A 30. hétre minden megvolt a babának, akkor kezdtem el összerakni a kórházi csomagot, így voltam nyugodt.
2017. okt. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
57%
Második félidőben kezdtem el az első babánál , amikor megmondta a doki 80%ban a nemét. Most vagyok a 20.hétben nem tudjuk még mi lesz így pár fehér rucit vettünk és kinéztük a kiságyat vettünk pelust, popsitörlőt , hogy addig is haladjunk valamit.😀
2017. okt. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Koszi, en is erre gondoltam, hogy szepen aprankent megveszem a kisebb dolgokat, ha latok olyat ami tetszik.

Kisagy, babakocsi meg hasonlo nagyobb dolgokat kesobb vesszuk meg, mert valoszinuleg koltozunk December-Januar kornyeken.

Ment a zold kez mindenkinek :)

2017. okt. 19. 10:52
 8/11 anonim ***** válasza:
74%

Félidő után. Én megvártam, míg legalább kétszer mondták, hogy lány (két külön doki), hogy biztosabb legyen.

Először a kisebb dolgokat vettem (bár a kiságyunk nagyon hamar meglett, de csak akció miatt, mert pont ilyet akartam) aztán 30 hét környékén a babakocsi stb..

2017. okt. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
66%

Mi akkor kezdtünk el vásárolni, amikor már tudtuk a baba nemét biztosra. Ez 21. hét volt, és minden hónapban apránként vásároltunk. 30. hétre gyakorlatilag a pelenkán kívül minden megvolt. Ezt én nem bántam, mert 30. héttől valami brutál módon nehezen viseltem a terhességet, nehezebben mozogtam, utáltam a tömeget, bevásárlás? 20 perc után hulla voltam. Pelenkával is azért vártunk, hogy 1-es vagy 2-es pelust vegyünk, vártuk a kb méretet, de tudtuk, hogy 4 kiló körül lett így 2es pelust vettünk :)


Szóval így utólag bátran kijelenthetem, hogy kb 25-32. hét között érdemes mindent beszerezni. Utána meg pihizni esetleg a babaruhákat mosni, vasalni hajtogatni :)


Boldog babavárást!

2017. okt. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
24 hetesen, szinte egyszerre megvettünk minden bútort, nagyobb dolgot, mert akkor még könnyen mozogtam, tudtam válogatni, járni a boltokat. 30 hetes voltam, amikor kész lett a szoba, ami a festést és a szőnyeget illeti. Ezután a férjem bepakolt, összerakta az ágyat, stb. Most 34 hetes vagyok, olyan apróságok kellenek még, mint kuka a pelusoknak, körömvágó eszköz, stb, de 90%-ban kész vagyunk. Mosni a héten kezdtem el. A hétvégén szeretném a táskámat is összerakni, hogy ne kelljen kapkodni, ha esetleg korábban szülnék (36. héttől bármikor lehet, és anyukám mind az 5 gyerekét 2-3 héttel előbb szülte).
2017. okt. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!