Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nyári szélvédőmosóra rá lehet...

Nyári szélvédőmosóra rá lehet önteni a téli fagyállósat?

Figyelt kérdés
2017. nov. 19. 16:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Persze. Nyugodtan, csak ugye így keveredési aránytól függően nem lesz olyan alacsony a fagyáspontja. Pl ha van benne egy liter nyári és ráöntesz egy olyat ami -20 fokig jó, akkor kb -10 fokig lesz fagyálló ami benne lesz.
2017. nov. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ulsz, elnézést, ezt nem ide címeztem.

Persze, szabad, de a koncentrációt nyilván negatív irányba fogja befolyásolni, ergo hamarabb megfagy, mint a csak téli.

2017. nov. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2017. nov. 19. 16:26
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem ajánlott.

Inkább spricceld még ki a nyárit és tisztán télit tölts bele.

2017. nov. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nyugodtan!

A nyári és a téli is vizes alapú, teljesen elegyednek egymással. Csak annyi, hogy a hígulásból származó fagyáspont emelkedést kalkuláld bele!

Én mindig úgy csinálom, hogy szeptember vége - október eleje felé már nem töltök tovább nyáriból. Így mire bejön a fagy, van hely a tartályból télivel rátölteni. Ilyenkor még nem is kell hogy -30 fokos legyen, -10 körüli bőven elég. Aztán ahogy fogy tovább és télivel töltögetek rá, szépen beáll a fagyáspontja -20 alá.

Tavasszal is ugyan így járok el értelem szerűen fordítva.

Eddig semmi problémám nem lett ebből. A földre kispriccelést (közel 5 literes a tartályom) és a tömlővel leszívogatást soha nem értettem mi értelme van... Pedig valami fogalmam van a folyadékok fizikai-kémiájáról egy vegyész diplomával.

2017. nov. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Hovarju ***** válasza:

Igen.

Nekem kb. negyedik volt nyárival. Olyat vettem, ami -40°c ig jó. Ezzel töltöttem fel.

2017. nov. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!