Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire árthat esős, havas...

Mennyire árthat esős, havas napokon az autó karosszériának ha ponyvázom?

Figyelt kérdés
2017. nov. 23. 08:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha rendes autótakarót teszel rá semennyire.
2017. nov. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hat nem ilyen 30 ezer forintos! Aldiban vasarolt nem reg volt akcioban sztem a nagy atlagnal jobb!
2017. nov. 23. 08:29
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha napi használatban van az autó akkor ne ponyvázgasd, pláne ha vizes az autó. Ha hosszabban tárolod akkor hasznos lehet rátenni a ponyvát, de csak olyat ami alatt azért tud szellőzni.
2017. nov. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha bármennyire is átengedi a "párát" ami lecsapódik az autó akkor ráfagy.
2017. nov. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Aldisat ne vegyél. Tavaly volt nekem is,adtam egy pofont vele a szarnak első fagynál darabokban jött le róla.
2017. nov. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Az al egrosszabb a ponyvával, hogy oké hogy megvédi az autódat, de alatta nem tud szellőzni, bepárlik, nyáron pedig a lakkréteges felhólyagozza... Többet ártassz vele, mint használsz!
2017. nov. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nekem bevált.

Persze egy jó garázst vagy fedett tárolót semmi nem pótolhat,

de télen erős hidegekben jó volt hogy reggel csak lehúztam az autóról és nem kellett annyit vakargatni az üvegeket.

Havas időben is jó volt, az autót gondosan lesepregettem, majd rátettem a ponyvát, így reggel csak egy seprűvel letoltam róla a havat, le a ponyvát, és szintén nem kellett annyit bajlódni hogy kifaragjam a hó alól.

Nekem még az aldisnál is gyengébb minőségű volt, mégis 3 évig bírta. Óvatosan kell kezelni, antennával és egyéb dolgokkal nem kiszakítani, és nincs baj vele..

2017. nov. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A ponyvának lehet előnye, és hátránya is.

Mondjuk hoesés előtt letakarod, másnap indulsz vele, a ponyvával lehuzod a havat, nem kell kapargatni.

Viszont, ha több napig áll a ponyva alatt, s közben olvad, fagy, az már inkább árt a ponyva alá szorult párának örül a rozsda.

Durva anyagú ponyva karcol, ha szeles idöben olyannal takarod le az autót, érhet meglepetés.

2017. nov. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A ponyva az nem az Aldis kategóriánál kezdődik, hanem 50 ezer körül.

Én egyetem miatt nem tudom garázsban tárolni az autóm hétköznap, és gondolkodtam a ponyván, de letettem róla. Ha fontos az autód kinézete, hanyagold. Ugye az autód poros, hiába van frissen mosva, amire hazaérsz, rákerülhet több porszem. Ha arra ráraksz egy ponyvát, akkor úgy összekarcolja az autód, mint a huzat.

Egy drágább kategóriájú ponyva már nagyjából kiküszöböli ezt a problémát, de nem egy életbiztosítás. Én inkább hagytam a francba az egészet, és elviselem, hogy 4-5 napig szabad ég alatt van.

2017. nov. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha 1-2 hetente 1x is használod, akkor is tök fölösleges a ponyva. Ha áll 1 hónapot, akkor lehet értelme, de csak ha tud alatta szellőzni rendesen, mert mint írták, úgyis be fog nedvesedni és ha nem tud eléggé leszáradni, az sokkal többet árt, mintha nem lenne rajta semmi.
2017. nov. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!