Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Aki használ ODB2 szkennert,...

Aki használ ODB2 szkennert, milyet használ és mik a tapasztalatai vele?

Figyelt kérdés

Megvettem a legocsóbb kínai, kis kék szkennert, de sajnos nem lehet bedugni az OBD konnektorba, mert a fizikai méretei nem engedik.

Így vennék másikat (a nagy szürkét V1.5-ös ELM327-el) vagy hasonlót, de előtte érdekelne, hogy kinek mi vált be és mire használja.


2017. nov. 23. 15:36
 1/5 A kérdező kommentje:

Szóval most ez van:

[link]


és erre gondoltam helyette:

[link]

2017. nov. 23. 15:38
 2/5 anonim ***** válasza:

Melyik fizikai merete nem engedi? A konnektor az szabvany, ha az rossz masik sem fog belemenni.


Hasonlo regi olcso kinait hasznalok, egyik kocsival tokeletesen mukodik. Masikba belemegy, de nem kommunikal.

2017. nov. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Elsőként is milyen autóhoz szeretnéd használni ?
2017. nov. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az ELM327 nem működik mindennel. A van egy rakás kommunikációs szabvány és vannak olyanok ( pl a régebbi Fordok) amihez nem elég csak a megfelelő kommunikációs módot kiválasztani, hanem át is kell forrasztani pár lábon a vezetékelést.


Nekem van ELM327-em, Volvoval, Renaulttal, Suzukival rendesen kommunikál, Mitsubishi L200-zal egyáltalán nem sikerült, MK3-as Mondeoval sem megy, viszont 2009-es Focussal már működött.


Érdemes utánaolvasni autótípus szerint, mert vna amivel nem fog máködni ( pl VWvel sem ).

2017. nov. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


#2: a kormány alatt található az OBD csati, de sajnos a kormány alatti műszerfalat alulról takaró műanyag elem úgy van kialakítva, hogy az OBD csatlakozónál (anyánál) csak nem sokkal szélesebb apát tud fogadni. VCDS klón és VCP klón kábel simán belefért, de ez a kis kék vacak nem.


Csak úgy tudtam kipróbálni, hogy az OBD anya csatlakozót kiszedtem a kormány alatti műanyag takaró elemből. Menet közben úgy nem maradhatott, azt viszont sikerült kipróbálni, hogy ez az ELM327 klón korlátozott OBD2-PID-ket azért képes kiolvasni, viszont közel sem mindet.

Egyébként olyan szkennert keresek, ami stabilan és folyamatosan ki tudja olvasni a kocsimból a mode x005C című PID-t, valamint a DPF adatait, illetve ha lezárom a kocsit, akkor a szkenner nyugalmi árama max. pár miliamper legyen.


#3: Skoda Octavia A5 FL-em van.


#4: Majd meglátjuk, hogy mit kezd ez a szkenner egy VW-el. Ha jövő hétig nem tudom eladni jófogáson, akkor kipróbálom egy családon belüli Jettán.

2017. nov. 23. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!