Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van értelme ennek a téli,...

Van értelme ennek a téli, nyári gumi cserélgetésnek minden évben?

Figyelt kérdés

Ocska nyari gumim van es jo teli gumim,ez utobbi van fent mar.Most azon gondolkodtam,hogy van e ertelme tavasszal uj gumit venni,aztan lecserelni ra a telit es ezt minden evben eljatszani,mkozben azon tul h kopik a futofelulet,oregszik maga a gumi anyaga is.


Nem lenne esszerubb ezt a mostani jo teli gumit lejarni es utana venni megint telit?


Ti mit gondoltok errol?


2017. nov. 24. 13:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
42%

Ez egy olyan kérdés lesz, amire meg foglanak oszlani a vélemények, egyik a másik hozzászólását fogja lepontozni, lehülyézik egymást ...stb.


Téligumit nyugodtan használhatod nyáron, így egy garnitúrát koptatsz és ha elhasználódik, akkor veszel újat. Aki nagyon keveset megy, annak nincs értelme 2 garnitúrát (téli-nyári) fenntartani, mert el fog öregedni, 6 év múlva úgyis cserés lenne már, hiába van meg a profil, ha hajszálrepedezett....

2017. nov. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
38%

Attól függ, mennyit mész.


Szerintem olyan 8000 km/év alatt felesleges cserélgetni.

2017. nov. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
51%
A nyári gumi halkabb, nekem ez is szempont.
2017. nov. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
45%
Próbálj meg nyáron 40 fokban meleg aszfalton fékezni,kanyarodni nagyobb sebességről mind 2 gumival és szólj mi lett az eredmény. Az nem vitás h a téligumi nyáron lágyul,hosszabb a fékút elúszik a kocsi a kanyarban. Az a legjobb ha van 8 felnid egyik négyen a nyari masikokon a teli gumi es akkor te magad otthon cserelheted csak atrakod a kereket.
2017. nov. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
39%
Neked való a négy évszakos gumi. Nagyon jó minőségűek vannak már.
2017. nov. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
34%

4 évszakos gumi☺

Amellyel télen elakadsz egy kisebb emelkedőn is,nyáron meg visít mint egy malac?

Felejtő.

2017. nov. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Szerintem atlag varosi hasznalatnal teljesen irrelevans hogy a teligumi lagyul nyaron es masfel centivel nyulik a fekut(ha ez egyaltalan igaz!)

Jartam mar nem egyszer teli gumival nyaron es semmi kulonbseget nem ereztem.Hozzateszem atlag hasznalat,atlag auto.

2017. nov. 24. 16:35
 8/16 anonim ***** válasza:
69%

Nem érzel különbséget, amíg nincs húzós helyzet. Sokan elközlekednek kínai meg 15 éves repedt gumin is, mondván ők észre sem veszik, aztán megy a csodálkozás, ha egyszer ráfutnak valakire fékezéskor.

Nekem volt négy évszakos gumim, és teljesen normálisan el tudtam közlekedni vele átlag használatban, de az második autó volt, amit azóta el is adtam.

Ideális persze a cserélgetés, és 5-6 évente új gumikat venni, de vidéki, alacsony futásnál szerintem vállalható kockázat egy jó minőségű 4 évszakos. Itt a hangsúly a jó minőségűn van, ami szerintem most úgy három gyártó ebben a kategóriában: Michelin, Good Year, Vredestein.

Magasabb futásnál, és nagyobb városokban viszont nem szívesen vállalnám, mert fokozottan növekszik a necces szituációk esélye, amikor szükség lehet a maximális tapadásra.

2017. nov. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"Amellyel télen elakadsz egy kisebb emelkedőn is,nyáron meg visít mint egy malac? "


Teljesen releváns érv.

2017. nov. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
39%

A kisteheremen állandóan téli gumi van. Ide-oda rohangálós autónak van használva, üresen ~1 tonna 200 kilónál ritkán van több belepakolva,helyben van használva meg néha pályán, de ott is max 110-zel.

Ilyen körülmények között teljesen jó a téligumi is egész évben :D


A személyautóimon 2 garnitúra van.

2017. nov. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!