Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van értelme ennek a téli,...

Van értelme ennek a téli, nyári gumi cserélgetésnek minden évben?

Figyelt kérdés

Ocska nyari gumim van es jo teli gumim,ez utobbi van fent mar.Most azon gondolkodtam,hogy van e ertelme tavasszal uj gumit venni,aztan lecserelni ra a telit es ezt minden evben eljatszani,mkozben azon tul h kopik a futofelulet,oregszik maga a gumi anyaga is.


Nem lenne esszerubb ezt a mostani jo teli gumit lejarni es utana venni megint telit?


Ti mit gondoltok errol?


2017. nov. 24. 13:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Téli gumival legtöbbször a fogyasztás is nő picit, illetve gyorsabban is kopik mint a nyári keményebb anyagú.
2017. nov. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Ha nagyon keveset mész vele egy évben akkor megcsinálhatod hogy rajta hagyod a télit.
2017. nov. 25. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
37%
Ehhez a kérdéshez adott válaszokból nagyon jól látszik ,hogy minden hülye tanulatlan ember jogsit kap. Akinek gondot jelent 4 szaros gumit megvenni és 6 ezerért felrakatni évente, az inkább biciklizzen vagy járjon gyalog.
2017. nov. 25. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Nekem 4 évszakos van. Dombon lakom. Eddig mindig felment, lejött hóban.

Nem visít. Jó minőségűt kell venni. Lehet kapni prémium 67 Db-es zajszintűt.

Olcsóval még nem próbálkoztam. Télen egy prémium téli jobb újonnan.

Nem sokat autózom. Kb. 6 éves prémium téli gumival mentem a hegyekbe és elakadtam ott ahol

ismerős olcsó kategóriás újjal nem. Mesélem a gumisnak. Mondja a gumi négy után megkeményszik kuka.

Azóta 4 évszakossal járok azt kidobom 4 év után.

2017. nov. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Céges flottát üzemeltetek, nagyon sok pénzembe kerül a téli-nyár váltogatás, így elhiheted, hogy nagyon komolyan utána jártam ennek. A legnagyobb hiba az emberekkel, hogy megállnak a fékút vizsgálatában (mintha csak ez lenne az abroncs dolga, hogy fékezzen), de valójában a nyári vízkiszorítás és a téli sárkidobás egészen más jelenségek, egészen más bordázatot és keménységet igényelnek.


Másrészt meg pont az idén hanyagoltam el téli cserélését nyárira és a saját szememmel láttam május elején, hogy a vadi új abroncsok bizony éveket öregedtek a trehányságom miatt. Ezen ne spórolj! Amikor egy erősebb kanyarban pörögsz fel a fára júniusban, sajnálni fogod, hogy a sok megmondóembernek hittél.

2017. nov. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Érdekes, nekem 2012 es téli Conti gumik vannak fent évek óta, elég kanyargós utakon is jàrok és nem mindig 90- nel veszem be. Sohasem volt olyan érzésem hogy sodrodnék. Max nyàron a legnagyobb hőségben néha megnyikkant a gumi, illetve mist hogy màr csereérett érezni hogy vizen nem az igazi, de ez 3 év hasznàlat utàn jött elő. Szerintem egy prémium 4 évszakos mindenben megfelelőbb.
2017. dec. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!