Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ki milyen öreg téli autógumiva...

NTom189 kérdése:

Ki milyen öreg téli autógumival közlekedik? Kell-e tartanom durr defektől 10 éves gumi esetén?

Figyelt kérdés

2017. nov. 25. 19:34
 1/10 bp1985 ***** válasza:
0%
Minden télen újat veszek. Nem spórolok a gumin.
2017. nov. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem kell tartanod durrdefekttől. Az inkább 20 év fölöttinél fordulhatna elő, és akkor is inkább kátyúban.

A fékút viszont nagyobb, mint új gumi esetén. Kb. akkora lehet most, mint egy új 4 évszakos gumi esetén.


Az én kocsimon is 10 év körüli gumik vannak, 5 mm körül, egyelőre még nem cserélem le. Viszont nem felejtem el, hogy ezek nem új gumik.

Alapból sem szoktam állatkodni, de ha az útviszonyok kimondottan rosszak, olyankor még a szokásosnál is óvatosabb vagyok. Eddig még nem volt balesetem.

2017. nov. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

4-5 évente érdemes cserélni.

10 éves gumival nem közlekednék. A gumi idővel elveszíti a tulajdonságait, merev lesz, repedezik stb.

2017. nov. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Tavaly vettem új garnitúrát :)
2017. nov. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Dot szám szerint félévesekkel.


A 10 éves gumi már nagyon öreg, nekem is volt fent ilyen idős az előző autón, mert azzal vettem, de nem tapadt már jól. (A profilmélység még megfelelő volt) Mondjuk még mindig jobb volt, mint egy nyári.

A defekttől ne félj, azért mert öreg.

2017. nov. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Két hetessel:) DOT szerint 2617

Egyébként durrdefekt nem valószínű, inkább kikeményedik és nem tapad. 10 éves, pláne téli gumit nem kellene használni

2017. nov. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Új gimijaim is eldurrantak kátyúban. Volt a gumi egybenmaradt, rugó eltört.
2017. nov. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Sajnos nem csak a használatuk, hanem az otthoni tárolásuk (pl. szárazság) is gyilkolja a gumikat, én nem mernék vele közlekedni függetlenül a kopásától. Volt hátsó defektem M7 autópályán, kb. 7 éves gumival és nem volt ugyan drámai, csak a hangjából vettem észre, hogy gond van, de 130-150-nel elsüvítő autók mellett cserélni... na megfogadtam, hogy ilyen többé nem lesz. Abba bele sem merek gondolni, hogy mi lett volna, ha az elsők mondják be az unalmast aznap.


Egyébként gumis cégek általában ingyen végeznek állapotfelmérést, nem kamuznak, megmondják, ha jó még. Fontosabb nekik a lojális ügyfél, mint a hirtelen zsebpénz.

2017. nov. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
10 éves volt a hátsó pár, előre 2 éve újat vettem. Egy hónapja vizes úton kanyarban megindult a hátulja, pedig nem mentem gyorsan. A szembe jövő villámgyors helyzetfelismerése mentette meg a helyzetet. Városban volt, 40nél. Bizony átpördültem a szembe sávba. Akkor eldöntöttem újabbat veszek. Találtam egy pár 2014est olcsón. Ég és föld. A 10 éves gumi csontkemény ehhez képest. Ez nem csúszik meg. Mindkettő Continental amugy. A régi is. Téli gumira 5 évet mindanak h addig tuti.
2017. nov. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
10 éves téli gumi úgy tapad mint az új 4 évszakos? Az a baj röhögnék, csak te tényleg komolyan ìrtad ezt a baromsàgot! Egy új, főleg prémium 4 évszakos simàn ver egy 3- 4 éves 20- 30.000 km- t futott téli gumit is. Újonnan biztos veri a téli a négyévszakost, màrkàn belül, de màr annyira nincsenek lemaradva a 4 évszakos abroncsok. Németeknél minden 4-5. autó 4 évszakossal fut és ezek többsége nem 2. autóként funkcionàl! Ki kell próbàlni mielőtt ìrjuk a hülyeséget, Köszi! ;)
2017. dec. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!