Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a különbség a hegesztett...

Mi a különbség a hegesztett és a sperr difi között? DRIFT

Figyelt kérdés

Tudom hogy az egyik magától zár a másik meg folyton zárt egyik olcsó másik nem.


De melyikkel jobb driftelni valaki azt szereti a másik meg amazt de mi a különbség?


Meg mi az a kisházas és a nagyházas difik között a különbség?



2017. nov. 27. 21:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy a heggesztett diffivel CSAK driftelni lehet, másra nem jó. Normálisan nem lehet kanyarodni vele, mert ugye mindkét oldalon egyforma sebességgel forognak a kerekek, és ez nagyon rossz. Mondjuk egy olcsóbb driftautóba tökéletes a heggesztett diffi is, nem sok előnye van a sperrnek, ha tényleg csakis driftre használod.
2017. nov. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Most csak driftről van szó. Nem utcai autózás.
2017. nov. 27. 22:36
 3/8 anonim ***** válasza:
Sperrel könnyebb korrigálni.
2017. nov. 28. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3%
A hegesztett egy kókány megoldás, kb Ladás hülyegyerek szint. Komolyabb drift célokra komoly autót kell építeni
2017. nov. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Teljesen jó alacsony ktsgvetésű driftautóba. Ha tènxleg csak arra kell. Akkor semmilyen hátránya nincs.
2017. nov. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A hegesztettnél a két oldalt összevarrják, mindig azonos fordulatszámmal forognak, mintha difi nem is lenne, csak szimpla fogaskerék kapcsolat.


Sperr difinél van egy max nyomaték amit át tud vinni egyik oldalról a másikra. BMW az lamellás, alapban 25% kb. (vagy 60-80 Nm, máshol ezt olvastam, megoszlanak az infók). Lényeg, hogy ha nem tolod neki, simán ledifferál. Ha rúgatod, akkor a belső íven lévőt kicsit megfogja, nyomaték megy át a külső íven futóra és az (is) megcsúszik.


Közúti használat + drift --> sperr (ez tuti, feltéve hogy vigyázol az autód műszaki állapotára)

Ha csak pályán, akkor hegesztett (szerintem, ebben nem vagyok biztos, sosem versenyeztem)


A kisház vs. nagyház a BMW-nél van (ott biztos, máshol passz). A kisebb teljesítményűek (általában négyhengeresek) difiháza kisebb, a nagyobb teljesítményűeké (általában hathengereseké) nagyobb, ezért a kisház-nagyház.

2017. nov. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kis- és nagyházas difi között nem csak a méret a különbség hanem a lamellák száma és azok mérete is.
2017. nov. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#6-os vagyok....


Igen-igen, valóban, a beltartalom is más, de gondoltam ez triviális.


.... bár így laikus szemmel végig gondolva nem is annyira, ... szóval ott a pont.

2017. nov. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!