Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A gázpedál finom lökdösésével...

A gázpedál finom lökdösésével lehet spórolni?

Figyelt kérdés
Ma a buszon feltűnt, hogy a busz eléggé rángat, viszont mivel elől ültem láttam, hogy csak a sofőr engedi el a gázt, majd nyomkodja finoman folyamatosan. Gondolom azért csinálja mert ezzel is üzemanyagot takarít meg, viszont érdekelne, hogy szerintetek autóval is lehet ugyanígy észrevehetően spórolni?

2017. nov. 27. 22:43
1 2
 1/20 crudy ***** válasza:
27%

- A sofornek semmi koze az uzemanyagkoltsegekhez igy ha nem erdeke sporolni.


- Nem lehet igy sporolni, sor novekedini fog a fogyasztas


- A biciklivel lehet sporolni.

2017. nov. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
83%
Sok mindennel lehet spórolni - a gázpedál lökdösésével aligha.
2017. nov. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
Nem lehet.
2017. nov. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
46%
Személyautóval csak úgy , ha menet közben fel-le tekergeted a jobb hátsó ablakot...
2017. nov. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Nem, éppen ellenkezőleg. A legjobb, ha szép egyenletes tempót próbálsz tartani, mozdulatlan jobb lábbal. Ezért lehet spórolni a tempomattal is, mert az még egyenletesebben adagolja a "gázt", mint az emberi láb.
2017. nov. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Ez amúgy kézi váltós busz volt?

Automatánál el nem tudom képzelni, miért csinálta. Szerintem csak unatkozott.

2017. nov. 28. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Nem azért pöckölgeti a gázpedált, mint amiért Te hiszed! Akkora lendületben van a busz, hogy kicsi gáz is elég, néha elveszi a lábát róla, de még nem akar fékezni... Kuplung csúsztatás helyett csinálja a buszsofőr, vagy szimplán pancser az emberünk a vezetéshez!

Nem érdeke a spórolás és ergo nem is lehet ezzel spórolni semennyit.

2017. nov. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Elképesztő megtakarítást lehet elérni a meoldással, ha az indítókulcsot közben a zsebedben tartod!
2017. nov. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
100%

"Nem érdeke a spórolás és ergo nem is lehet ezzel spórolni semennyit."

Ebben a mondantban semmi értelme vagy keresnivalója nince az ergo szónak. Nézz utána mit jelent.

2017. nov. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Ez egy tévhit, bár azok meg tudják magyarázni, hogy miért jó ez, akik ezt a módszert alkalmazzák. Valójában az egyenletes sebességű mozgás igényli a legkevesebb befektetett energiát.
2017. nov. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!