Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Képben van valaki gázpedál...

Képben van valaki gázpedál állás érzékelőkkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy a Fiat Pandámban, a gázpedál nem egészen úgy működik, ahogy kéne. Kb fél állásban érzékel utána pedig csak csökkentve. Nem tudom jobban megfogalmazni sajnos, nem értem mi lehet a baj. Ha valaki találkozott már ezzel, kérem írja meg.
2017. nov. 10. 02:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Kikell csetélni a gázpedált, ha elektromos.
2017. nov. 10. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindig is ilyen volt vagy idő közben változott?


Fontos, mivel az elektromos gázpedáloknak van egy adott karakterisztikája, ami nem feltétlen lineáris.

Sőt egyes autókban "kamu" sport gombbal úgy idézik elő a növelt teljesítmény érzetet, hogy ezt a karakterisztikát változtatják, azaz normál módban pl. lineáris, sportban pedig 50%-os pedálállásnál már 100%-os állapotot detektál a rendszer ezzel téve érzékennyé a gázreakciót.

2017. nov. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sőt olyan autót is tudok, ami padlógázzal nem megy úgy, mint 3/4-ed gázpedál állásnál, így van gyárilag kitalálva. Az a baj, hogy a Pandát nem ismerem.
2017. nov. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Huu, köszönöm a gyors válaszokat.

Sajnos nem tudom mindig ilyen volt-e, ez egy 2006-os panda van kisteher, sok százezer kilometerrel, azt hittem, hogy nem gyári eredetű a probléma, sok esetben nagyon zavaró.


Meg oldja egy másik gázpedál, ami nem így van kalibrálva, vagy a vezérlést kéne át állíttatni?

2017. nov. 11. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!