Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó vásárlás és eladás...

Autó vásárlás és eladás hogyan történik?

Figyelt kérdés

Arra készülök, hogy veszek egy autót. Ha kereskedésben veszem, akkor jó lenne, ha a jelenlegit ott tudnám hagyni nekik és beszámítanák.


Ugyebár a szükséges dolgokat, átírás stb., elvégzik, ha veszek egyet. Akkor gondolom leadásnál is így megteszik. A kötelezővel ilyenkor mi a helyzet? Ha mondjuk ugyanahhoz a biztosítóhoz kötöm, amelyiknél most van, akkor arányosítják és a különbözetet kell megfizetnem?


Mikre kell nagyon odafigyelnem?

Persze fogok magammal hozzáértőt vinni, de szeretnék én is kicsit jobban képben lenni.


Illetve mennyire gyakori, hogy esztétikai hibás autót bevesznek?


2017. nov. 29. 22:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem minden kereskedés számít be használt autót és nem is mindig. Ha beszámítják is, akkor abban ritkán van köszönet.


Igen, a legtöbb helyen névre íratják amit veszel, de vagy jól kell alkudnod, vagy kifizettetik veled azt is.


A köteleződet a biztosító felmondja, visszautalják a fel nem használt összeget. Az új autóra kötsz egy új szerződést és átviheted a bónuszodat (ha van).

2017. nov. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 belapus ***** válasza:

Meg kell kérdezni a kereskedést, hogy lehet-e úgy vásárolni náluk, hogy beszámítják a jelenlegi gépkocsidat ?

Ha igen, akkor lehetséges, hogy ott azonnal tud mondani rá árat is.(Az enyémen is voltak kisebb karcolások.)Erről, majd amikor az egész adásvételi procedúra lezajlik, kapsz egy szerződést.Legalábbis annak 2 példányát.Ezzel, egyrészt felkeresed a kormányablakot, és bejelented az eladást, másrészt értesíted a biztosítódat is, és kéred kgbf törlését érdekmúlás miatt.

A kereskedő általában az így megvásárolt gépjárművet rögtön kivonatja a forgalomból.

Az új autót addig át sem adják, amíg nincs rá megkötve a biztosítás.Ha a kereskedés által javasolt biztosítóval szerződsz, jó eséllyel elintézik ezt helyetted, persze a szükséges adatokat meg kell adnod.Ha másik biztosítót választasz, lehet magadnak kell intézni.

Az előző járműre kötött biztosítás arányos részét majd visszajuttatja a biztosító a részedre, az új autóra új biztosítás lesz kötve, a vásárlás napja lesz az évfordulód.Tehát nincs különbözet.

2017. nov. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem éri meg beszámíttatni alig adnak érte ott valamit , inkább add el privát . Aki bejelentésekért átírás stb kemény összegeket számíthatnak fel plusz ... Nem vennék kereskedőtől gépet , csillog villog az tetszik mindenkinek de tesznek egy szervízes vizsgálatra megírják a szerződést és otthon napok múlva kijönnek a hibák ...
2017. nov. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Beszámíttatni általában nem éri meg, mert nagyon keveset akarnak adni érte. (Nekem pl 300.000-et ígértek a Golf-ért, úgy hogy megnézni sem voltak hajlandóak a kereskedés előtt, én 800.000ért adtam el egy hét alatt), De ha mégis jó árat ajánlanak akkor persze lehet. Ez a legegyszerűbb, intéznek mindent, még a KGFB-t is megkötik neked.

Egy dologra kell figyelned, mindkét autó összes papírja legyen rendesen kitöltve és kész.

2017. nov. 30. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


Ha magánszemélynek adnám el, akkor pedig megoldható a fentebb említett beadásos téma? Írunk egy adásvételi szerződést +2 tanú és megyek a kormányablakhoz?

2017. dec. 2. 09:00
 6/7 anonim ***** válasza:

Milyen beadásos témára gondolsz?

Kitöltitek az adásvételit ahogy kell, két példány nálad marad. Beballagsz az okmányirodába, ott rögzítik, hogy eladtad. A szerződés másolatát meg elküldöd a biztosítóhoz, jelezve, hogy eladtad a kocsit "érdekmúlás miatt" kéred a KFGB megszüntetését. Rövid időn belül visszautalják a befizetett díj arányos részét) És ennyi, amikor megvan az új akkor megkötöd az új KGFB-t akár a régi biztosítónál akár az újnál, majd kéred a bonusz besorolás átvezetését.

(Én netrsik-en szoktam csinálni, baromi egyszerű, bescannelve fel kell tölteni az adásvételit, pár kattintás és kész is.)

2017. dec. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is most készülök új autót venni.

Először én is arra gondoltam, hogy az a legegyszerűbb ha a régit beszámíttatom. Ha megjött a rendelt új autó a régivel begurulok a szalonba, átülök az újba és használom boldogan.

Csakhogy már a szalonban megmondták, hogy nem titok, ők is ebből élnek, százezrekkel a piaci értéke alatt számítják be a régi autót, így sokkal jobban járok, ha én adom el.

Úgyhogy most az a terv, hogy jövő héten rendelem az újat. 2-3 hónap míg megérkezik. Addig használom a régit, mert addig sem akarok autó nélkül maradni. És ha megjött az új, akkor hirdetem meg a régit. Így nem kell minden áron azonnal eladnom, nem sürget az idő. Amit bukok rajta, hogy foglalja a helyet, és biztosításnál az új autóra amíg el nem adom a régit, visszasorolják a bónuszomat A00-ra. De még mindig ezt látom a legjobb megoldásnak.

2017. dec. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!