Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dermedés gátlónak van bármi...

Dermedés gátlónak van bármi hátránya a motorra nézve? Mennyit kell használni?

Figyelt kérdés
Valaki egy tele tankhoz önt 250ml meg van aki egy dl ki hogy van ezzel ?

2017. nov. 30. 16:52
 1/5 anonim ***** válasza:

A dermedésgátlóra akkor van szükség, ha a gázolajban nincs ilyen adalék. Ez ritkán esik meg, mert már évtizedek óta ősztől tavaszig ilyen gázolajat árulnak a kutak. Azt mondjuk nem tudom biztosan, hogy létezik-e még manapság a "téli" és "nyári" gázolaj, annyira nem vagyok benne a témában.

A dermedésgátlónak a gyártó által megadott mennyiségben adalékolva nincs káros hatása. Az adagolás meg minden bizonnyal rajta van a flakonján.

2017. nov. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát apum v50(2008) volvója nem indult reggel a moll os dízeltől(bele dermedt valami filterbe reggelre)..én inkább öntök hozzá xd
2017. nov. 30. 17:32
 3/5 anonim ***** válasza:

Ilyen időben nagyon nem szabadna beledermednie. Én a MOL-nál dolgozok, szóval némi rálátásom van a dolgokra. Van téli és nyári gázolaj, aminek nem csak az adalékolása, de már a gyártása is más. Az adalékkal csak tovább javítják az amúgy is alacsonyabb dermedéspontot. Az adalék azonban nem úgy működik, hogy minél több, annál jobb. Sokat kísérleteznek ezen a termékfejlesztők, és nem mindegyik adalék működik, és van, hogy a túl sok még rontja is a termék minőségét.

Nem érdemes az üzemanyagba semmit belekeverni. A mérnökök komoly laborháttérrel és szakmai tudással lövik be az adalékok mennyiségét.

2017. nov. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Még valami. Mikor tankolta ezt a gázolajat, és forgalmas kúton járt-e? Azért kérdem, mert október 1-től gyártjuk a téli gázolajat, viszont ha valahogy nyári került vagy maradt benne, azzal már küzdhet az autó ilyenkor is.
2017. nov. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Tavaj decemberben volt az eset, és 99% ban hosszú utakra van használva (külföldi munka heti 1000km) de ez teli le álláskor volt ...reggel nem indult ...csak ha a drágább üzemanyag van bele tankolva
2017. nov. 30. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!