Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem tudják sokan használ...

Miért nem tudják sokan használni az autó világítását?

Figyelt kérdés

Rengetegen nem tudják normálisan használni a fényszórókat, de miért?


Ködlámpa napsütésben - minek? Nem tudja felmérni az illető az időjárási viszonyokat? Vagy nem akarja?


Reflektor mikor jönnek szembe vagy mennek előtte - nem veszi észre, hogy ott egy másik autó? Vagy nem veszi észre, hogy fel van nyomva a refi? Vagy nem ismeri a kreszt? Vagy ő szokta szeretni ha megvakul, és gondolja akkor másnak is jól fog esni?


0 világítás szürkületben - nem veszi észre, hogy nem világít? Szeretne balesetet? Sokat fogyaszt ha világít??


Mi ezeknek az oka? Mi jár azok fejében, akik ezeket csinálják? Nem rossz érzés másokat veszélybe sodorni és irritálni?

Vannak dolgok, amik nem szabályosak, de érthető ok áll mögöttük, viszont ezt a pár jelenséget egyszerűen nem bírom megérteni, hogy miért csinálják...???


2017. nov. 20. 08:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Volt idő, amikor engem is rettentően zavartak ezek a dolgok. Azóta megöregedtem, így már csak nagyon ritkán, és minimálisan zavar. :-)
2017. nov. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 crudy ***** válasza:
Erre en is probaltam rajonni. Sokat gondolkodtam rajta es osszefugges talalt a vilagitas es mas dolgokkozott amik zavarnak. Pl valaki a 90tablanal 80al megy. Az is idegesito. Valaki nem indexel. Valaki kidobja a csikket az ablakon. Ezek csak az autos vonatkoztatasok de a valo eletben is sok ember idegesit engem. Es azert mert szarnak bele h kit zavarnak azual amit csinalnak. Nagyon hellemzo emberi tulajdonsag h nem figyelunk a kornyezetre csak magunkra. Refivel kozlekedunk mert en latni akarok,de leszarjak h mast elvakitanak e ezzel. Ugyan ez a kodlampa. Lassan mennek mert leszarjak h feltartjak az embereket. Nem indexelnek mert leszarjak h masnak ezt jelezzek. Vagy hany ember nez bele a tukorbe veszfekezeskor? Nem suru igaz? Csak arra gondolnak h EN alljak meg es keruljem el a bajt. Eleinte en se neztem bele aztn fel eve volt mar jogsim mikor feltunk h gyakori h elobb allok meg mint a mogotem levo. Ez az egocentrikus vilagkep iszonyat jellemzo az emberekre. Csak en en en en es ez jelentkezik a kozlekedesben is.
2017. nov. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Az önzést azt legalább megértem. De ezek... Pl ha refivel megy mikor jönnek szembe, akkor valószínűleg a másik is rá fogja küldeni a refit és ő se fog látni. Vagy pl a ködlámpától semmi se lesz jobb napsütésben neki se, de akkor mi a bánatért nyomja fel?

Ezek valamiféle mentális zavarok? Vagy mi? Mert teljesen irreálisak..

2017. nov. 20. 08:54
 4/15 anonim ***** válasza:
94%

Azért, mert olyan matt a fényszórójuk, hogy azt hiszik, ha felnyomnak minden fényt akkor jobban fognak látni. Ahelyett cserélnének fényszórót az opálosodás miatt, vagy vinnék el polírozásra.


Sokal ha meghalják a rádióban: KÖD várható, automatikusan felnyomják az első lámpákat még napközben is. Ködlámpát napközben használni ÉRTELMETLEN! Nem fogsz tőle jobban látni, hacsak nem TEJKÖD van és nem látod a motorháztetődet sem!

A mai sofőrök 65%-ának elvenném azonnal a jogosítványát és küldeném továbbképzésre!

2017. nov. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

#4

Nagyon egyetértek az utolsó mondatoddal!

2017. nov. 20. 09:31
 6/15 anonim ***** válasza:

2. Miért idegesitő ha valaki 90-es táblánál 80-nal megy?

Te biztos idegbeteg vagy.

4. Ha felvan kapcsolva a ködlámps nappal , egyáltalán nem lehet jobban látni vele. A ködlámpával csak teljesen sötétben lehet jobban látni. Ezek azért vannak hogy engem lássanak.

Egyébként egy jól beállitott ködlámpa egyáltalán nem zavaró. Sokkal zavaróbb amikor a tompitott vakit.

2017. nov. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Szoval idegbezeg, aki szabalyosan szeretne kozlekedni, es akarja hogy orakkal tovabb tartson az ut :D az igen.

A kodlampa (elso) meg NEM arra valo, hogy teged lassanak.

A kresz csak ajanlas, vagy mi?

2017. nov. 20. 10:25
 8/15 A kérdező kommentje:
* es NEM akarja
2017. nov. 20. 10:30
 9/15 anonim ***** válasza:

Majd megtanulod hogy nem KÖTELEZŐ annyival menni, mint amit a tábla mutat. Az a maximális sebességet jelenti. Persze van olyan tábla hogy AJÁNLOTT sebesség, de ez sem kötelező.!

Még azt is leirom neked aki ki maradt a KRESZ oktatásról, hogy mindig a forgalmi, látás és útviszonyoknak megfelelően kell vezetni.

2017. nov. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Beviz Elek ***** válasza:

Miért zavar az első ködlámpa jó időben? Vakít?

Az esetek egy részében arról van szó hogy menőzik (első ködlámpa), egy részében figyelmetlenség (szürkületben lámpa nélkül vagy mikor vakít a régivel), egy részében pedig annyira nem ért az autóhoz hogy csoda ha nem esik le vele az útról (hátsó ködlámpa, stb). Láttam olyat aki nagynehezen bekapcsolta takony időben a hátsó ablaktörlőt de napsütésben is ment tovább. Hogy nem veszi észre vagy nem tudja kikapcsolni passz, de mit várunk az ilyentől?

2017. nov. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!