Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyit kérhet el az ember a...

Mennyit kérhet el az ember a munkatársaitól, ha ő fuvarozza őket?

Figyelt kérdés

A barátom mindennap viszi a munkatársait a melóba, mert csak neki van autója. Amíg ő nem került oda addig az egyik busszal, a másik meg biciklivel járt, bár télen lehet, hogy ő is busszal. Mindkettő abban a városban lakik, ahol a munkahelyük is van, de alapjáraton nem ezen az útvonalon menne, így kb. 5 km kerülőt tesz meg szerintem.

Ti mennyit kérnétek tőlük havonta, ha minden nap oda-vissza fuvaroznátok őket?


2017. dec. 5. 19:43
 1/9 A kérdező kommentje:
Nyilván nem szólok bele, csak érdekel.
2017. dec. 5. 19:43
 2/9 anonim ***** válasza:
25ft/km oszta az emberek számával
2017. dec. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem kérnék semmit, ha én magam amúgy is arra megyek.
2017. dec. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem neki kellene kérni, hanem ha gerinces a másik , akkor ő neki kellene fel ajánlani a busz árát .
2017. dec. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem fuvaroznam őket ingyen. A gépjármű használata egyszer a benzin plusz kopasok apróságok meg a benzin ára szorozva 0.7 körül.

Ami normális lenne ezt a benzinár szorozva 1.7el összeget harmadolni ergo a 2 srác felesben fizetne a benyat aki viszi őket meg ő tartja fenn a kocsit. Így mindenki egyenlően fizet.

2017. dec. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én vezetem a családban az összes kocsi költségének dokumentálását. Érdekes, hogy a 28 éves Lada és az 5 éves Octavia sem megy el 55 Ft/km alatt (csak az alternatív befektetési költség nincs beleszámítva), így azt mondanám, hogy a napi 5 km kerülő költsége minimum 275 Ft. Ez valószínüleg a magyar kocsik 99%-ra jó becslés.

Így havonta 21 munkanappal számolva 5775 Ft, ami egy jóérzésű munkáltatónak nem szabad, hogy megterhelő költség legyen.

A költség mellett van egy időveszteség is, amit a kerülő miatt elszenved. Ezt is figyelembe véve az adott szimpátián múlik, hogy én magam fuvaroznék-e vagy sem.

2017. dec. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Jól szamolod én írtam hogy fogyasztás x 0.7 az 9liter esetén 53 HUF ergo az 55 forintod hibátlan :)) azt bírom amikor valaki viteti magát ide oda majd kiforintozza a benzint utána ott áll hogy haat ő minden költséget megterített.
2017. dec. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Normális esetben a benzinköltséget szétosztják. Elég nagy pofa kell hozzá, hogy ingyen fuvaroztassa magát valaki nap-mint-nap.
2017. dec. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem full ingyen mennek vele. Pontosan nem tudom, de valamikor vesznek neki egy doboz cigit, valamikor meghívják erre-arra, meg valamikor 1-2 ezrest adnak neki azt hiszem, de mondom, nem tudom biztosra. De én fix, hogy mindkettőtől havi 5000 Ft-ot elkérnék, aztán nem kell meghívni semmire, csak legyen valami konkrét összeg.
2017. dec. 6. 11:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!