Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Áruszállítóként dolgozom, ha...

Áruszállítóként dolgozom, ha nincs sehol máshol hely akkor megállhatok 5-10 percre várakozni, és megállni tilos helyen?

Figyelt kérdés
Tudom hogy elvileg nem lehetne, de ha nincs máshol hely, és nem akadályozom vele a forgalmat akkor megbüntetnek? Vészvillogót bekapcsolom, és kirakom a rakodótárcsát.
2017. dec. 8. 17:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha nincs kint a kiegészítő rakodóhelyet jelző tábla, akkor tilos!

Én is dolgoztam ilyen munkakörben (egyik nagy energiaital gyártó cégnél) és ismerős a probléma...

Én is volt, hogy tilosban álltam meg, mert nem volt közel és távol más lehetőségem...

Ha jól emlékszek most 10000Ft a helyszíni, vagy ha feljelent akkor 20000Ft. Persze lehet rendes és csak elzavar.


Egy szó mint száz, hivatalosan: TILOS!

2017. dec. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Lényeges különbség van a megállni tilos, és a várakozni tilos között.
2017. dec. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Átmehetek a piroson, mert nekem fekete autóm van? Nem bírok megállni, mert derogál és mindenki más bekaphatja úgyis, nem gond ugye?
2017. dec. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A piros lámpa az más dolog szerintem. De ha árut viszek valahova, és időre kell mennem, és sehol nem tudok megállni a belvárosban akkor nincs más lehetőség mint a tilosban megállni, vagy körözhetek negyed órát mire helyet találok, de akkor sose végzek a munkával...
2017. dec. 8. 20:01
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez ennek a munkának a hátránya. Nem állhatsz meg tilosban, ha nincs kiegészítő tábla ami az árukirakodást engedi.


Illetve a várakozni tilosnál megállhatsz 5 percre, a megállni tilosnál nem állhatsz meg. Kivéve ha kiegészítő tábla engedi.

2017. dec. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Attól, hogy időre mész, még nem lépheted túl a sebességkorlátot.

Ez is ugyanaz a kategória.


Vagy vállalod a büntetés kockázatát vagy rosszabbul fogsz teljesíteni a munkában. Ez ilyen.

2017. dec. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

elvileg megbüntethetnek, de mondjuk egy várakozni tilosba belefér egy gyors rakodás a, KRESZ szerint is.

a rendőr is tudja mi a helyzet, a szállítóknak szinte sehol ninvs fenntartott hely, ha van, akkor is 5 helyett 1 db. a retek pénzéhes parkolótársaságok miatt

2017. dec. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk jobb helyeken a bolt lefoglalja a parkolót, ha tudja, hogy szállító jön hamarosan, szoktam látni kirakott sörös rekeszt a parkolóba, nem tudom mennyire legális vagy nem, de van aki gondol erre.
2017. dec. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!