Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Te bevállalnál a lenti esetben...

Te bevállalnál a lenti esetben egy szalonautót?

Figyelt kérdés

Hosszú távra vennėl autót. Azaz kb ha kirohad alólad cserėlnėd le. Persze nagy az ėrtėkvesztės, egy 4-5 ėves olcsóbb de az újjal azt is te "nyernėd" meg. Azaz 4-5 ėv plusz. Szóval ha kb 15 ėvre vennėd a kocsit bevállalnád? Mondjuk legyen egy alap kisautó. Pl az új Swift. 3,2 milla.

Kpra vennėd? Esetleg ennyi távra fele kp fele hitel?


2017. dec. 11. 15:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én olyanon gondolkodom hogy új J Astra, 1.5 millió önerővel többi hitel.

Fix 60 hónap, havi 40.000 forint, aminek a felét fizetem én.

Ha letelik a hitel, akkor van egy 5 éves kb. 50.000 km-t futott autóm, és összesen 3.9 millióba került.

Nekem így is megéri.

2017. dec. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hitelre már egy porszívót se vennék. Ha egyben meg lenne a pénzem, és a szalonban meg az az autó, ami megfelel nekem, akkor már ma megvenném.( Pár éve Suzuki Swiftet vettem szalonból, csak hitelre. Később nem tudtam fizetni, elvitte a bank. Most nincs kocsim, de a hitelt továbbra is fizetnem kell, ha nem szeretném a lakásomat is elveszíteni.)
2017. dec. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Bevállalnám a szalonautót. De nem vennék új autót, főleg ha kisautóról van szó. Az első két évben elveszíti az értéke 25%-át. Nem nyersz vele semmit. Miért veszel 15 évre kisautót? Nem jó a matek szerintem. De szíved joga.

A magam részéről inkább vennék néhány évesen, relatíve kevés kilométerrel 2-2,5 millióért olyan autót, amit tényleg szeretnék. Nagyobbat, erősebbet, jobban felszereltet. Olyat, amin már elbukta más az első pár milliót, és lelassult az értékvesztése. Ha eladod 3-4 év múlva, akkor se buksz rajta annyit, mint az új Swiften az első két évben.

2017. dec. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
2017. dec. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Hitelre semmiképpen nem vállalnám be, de önerőből igen.
2017. dec. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Azėrt írtam az új Swiftet mert az ugye teljesen más mint a korábbi modell. Használtan nem kapni vagy max nagyon nagyon keresve.

Ėrdekes a megosztott törtėnet. :)

2017. dec. 11. 17:10
 7/12 anonim ***** válasza:
Ki kell számolni, 15 évre biztos nem terveznék egy autóval, még újjal sem. Én az enyémet 2 évesen vettem 4 év hitelre (eddigre már túl volt egy 55%-os értékvesztésen a szalon árához képest), amint lejár a hitel tervben van a cseréje és a jelenlegi piaci árakat elnézve, újabb kb. 40%-os értékvesztéssel számolok a vételkori árához képest, ami azt jelenti, hogy kb. 300-al többért tudom majd eladni, mint amennyi önerőt beletettem és hitel kamatra kifizettem (ez a minuszos tétel a hiteles autónál). Na ezért nem vennék szalonból új autót, mert az mindenképpen nettó bukta, még ha 15 évre tervezed is.
2017. dec. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

ha nem valami túlárazott fost veszel, akkor 10 évre már simán megéri.

de 3.2-ért szerintem csak a fapad swiftet adják oda, még klíma sincs benne..

2017. dec. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"Az első két évben elveszíti az értéke 25%-át."

Ez a hangoztatott elmélet, de ilyen autó kevés van a piacon, max. céges vagy bérautó 60000+ km-el. Külföldről behozott ebben a korban felejtős, nagyon gyanús , mert kint újan jóval drágább a Suzuki, mint itt. Vegyél újat 10 évre kp-re és semmi gondod nem lesz. Hitelből autót csak akkor vegyél , ha pénzt tudsz vele termelni.

2017. dec. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Klíma talán lesz benne, mert anélkül már nem lehet autót eladni, még használtat se nagyon. De 3,2 millióért tényleg olyan fapados verziót kapsz, hogy siralmas. (Persze viszonyítás kérdése.) Értem, hogy vonzó, hogy új autó, új modell, de ha belegondolsz, alapjaiban csak a forma változik. Oké, más motorok, új futómű, stb, de valójában nem ég és föld a különbség az előzőhöz képest. Tudni kell várni szerintem, ha számít a pénz is. Új autóból én is ilyet tudnék csak venni, legalábbis hitel nélkül. Volt pár autóm már, egyet megfogadtam: alapmotorost, alapfelszereltségűt nem szeretnék többé. Nem sznobizmusból, hanem mert egy nagyobb motoros, jobban felszerelt sokkal-sokkal élhetőbb mindig, mint az, amit bázismodellnek hívnak. Ha Swiftből jót szeretnél, az 4,5-5 millió lenne. Nem azt mondom, hogy én csinálom jól, de általában veszek egy 6-7 év körüli, jó állapotú, kevés kilométeres autót. Mindig olyat keresek, ami lehetőleg a legmagasabb felszereltségű, abban még az ülések is jobbak, mint az alapkivitelben. Azon kívül könnyebb lesz eladni később. Használom 3-4 évig, közben elkezdem keresni az utódját. De soha nem azért veszek, mert kell valami, hanem akkor, amikor szembejön az, amit kár kihagyni. Szerencsém is van, akad több autókereskedő barátom, akik szólnak, ha van valami, ami érdekelhet. Tudod, amiből évente 1-2 esik be. Ügyvéd néni fullos, kevés kilométeres, rendesen szervizelt autója, amit beszámítanak az új Audiba. És az a megrázó, de egyben felemelő élmény, amikor az eladó elsírja magát, amikor tudatosul benne, hogy elviszed a szeretett autóját, hiába ül bele egy újba ezután. Használom az ilyen autókat pár évig, amíg meg nem unom, aztán ha felbukkan a következő, cserélek. A régit meg eladom nagyjából ugyanannyiért, mint amennyiért anno megvettem. Nem akarok hazudni, volt amit 80 ezerrel olcsóbban adtam el, de volt olyan is, amit 4 év használat után többért sikerült elpasszolni, mint amennyiért megvettem, bár az olcsóbb kategóriás gép volt. Persze én többet fizetek ezért 10-15 év alatt átírásokra meg ilyesmire, de ez még mindig elenyésző ahhoz képest, amit csak azzal elbuksz egy új autó megvásárlása után, hogy beleültél és kigurultál a kereskedés kapuján.
2017. dec. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!