Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hivatásos sofőrök! Szerintetek...

Hivatásos sofőrök! Szerintetek van bármi értelme, haszna a PÁV vizsgának?

Figyelt kérdés
Én most csináltam a PÁV2-t, néhány hibám volt csak összesen, megkaptam határozatlan időre. Értem én, hogy az alapvető koncentrációs készségeket vizsgálják vele, amik a biztonságos vezetéshez szükségesek, de kérdezem én, miért alapozzák ezeket a vizsgálatokat a valóságra? A valós életben, benne a közlekedés közepében teljesen másképpen működnek a sofőr reflexei, mint egy számítógépes játékban. Már eleve attól belassul az illető, hogy azon parázik, hogy vajon megfelel-e az elvárásoknak a ponthatárokat illetően. Legalábbis az én egyéni véleményem, tapasztalataim szerint. 10 éve vezetek balesetmentesen személyautót, napi szinten vezetek hosszú távon. Részemről egy fölösleges pénzkidobás volt, kár hogy nélkülözhetetlen a buszsofőrök számára...
2017. dec. 11. 18:36
 1/7 anonim ***** válasza:
56%

Amikor én voltam, sorra hullottak ki ott az emberek.

Nyilván van értelme, én se értettem az elején, minek ez.

Csak amikor találkoztam jópár olyannal, aki 50 éves korára se tudja melyik a bal keze, képtelen helyesen írni, nem tud egyszerre több folyamatra figyelni, stb.

Normál embereknek meglepőek az ilyenek, pszichológusok meg már tudják, van jópár zizi, akiket szűrni kell.

2017. dec. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen vizsgálaton voltál te, ahol hullottak ki az emberek, de az biztosan nem PÁV volt.
2017. dec. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én 96 ba csináltam a páv 1-2-3 at s kemény volt azt megnondom.Igen anno rengetegen kipotyogtak színtúgy,s 100 emberből 10 ha megkapta véglegesen az 2-3 at s az 1 et 5 évre.De sokmindent vele eggyüt.Igen volt értelme,mert sok analfabéta bibukott,ki mai napig nem is tud vezetni,de azt hiszi mekkora ász.Mögöttem 1,5-2 millo km van,balesetmentesen,pedig sokszor meghalhattam volna olyan szupersofőrök keze álltal,kik szinén fölöslegesnek tartanak mindent,még a 8 általánost is.
2017. dec. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ezen lehetne vitatkozni... ismerek nem egy olyat, akinek szintén megvan valamilyen PÁV kategóriája, de nem egy közlekedési balesetet okozott már, szimpla figyelmetlenségből adódoan, meg majdnem hogy rosszabbul vezetnek a forgalomban, mint az olyan akinek csak B jogosítványa van. Szerintem attól is függhet a vizsga sikeressége, hogy éppen milyen passzban van az illető...
2017. dec. 11. 20:41
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem sok. Rengeteg a szubjektív elem, azt kell mondani a pszichológus banyáknak, amit hallani akarnak, a pszichológiai tesztekre rá lehet készülni, a számítógépes gyakorlatok meg ne okozzanak már gondot egy mai világban élő embernek.
2017. dec. 25. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

47%, biztos jobban tudod, milyen PÁV-on voltam, mint én. Okoska.

Sőt, olyan is van, akinek nem adják meg, mert látják, hogy sík hülye.

2017. dec. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A PÁV IV-et még az analfabétának is megadják, hacsak nincs valami szellemi vagy testi fogyatékossága. Ehhez képest te azt írod, hogy sorra hullik ki mindenki.. na persze. :)
2017. dec. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!