Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Új autót vissza lehet vinni a...

Új autót vissza lehet vinni a kereskedésbe és vissza lehet kérni az árát ha mégsem tetszik?

Figyelt kérdés

Adott egy autó, műszakilag hibátlan, de valamiért mégsem tetszik. Pl. nagy, nehéz kilátni belőle, nem az elvártaknak megfelelően teljesít, zajos, stb. akkor bizonyos időn belül van lehetőség elállni a vételtől mint mondjuk műszaki cikkek esetében?

Egy új autó többmillió forintos tétel, nagyon meg kell gondolni, milyet vesz az ember. A pár km-es tesztvezetés kevés ahhoz hogy messzemenő következtetéseket vonjunk le, ami néhány nap használat után egészen más lehet.

Ha mondjuk veszek 4 millióért egy autót, és valami miatt nem tudok együtt élni vele, van-e lehetőségem visszavinni mint egy TV-t vagy laptopot? (amennyiben persze nincs hitel az autón)


2017. dec. 15. 14:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Folytatom az előzőt:

"E szerint ha a fogyasztó a fogyasztási cikk meghibásodása miatt a vásárlástól (üzembe helyezéstől) számított három munkanapon belül érvényesít csereigényt, a forgalmazó nem hivatkozhat a Ptk. 306. §-a (1) bekezdésének a) pontja értelmében aránytalan többletköltségre, hanem köteles a fogyasztási cikket kicserélni, feltéve, hogy a meghibásodás a rendeltetésszerű használatot akadályozza."


Vagyis 3 napon belül akkor lennék jogosult egy azonos típusú, de vadonatúj autóra, ha szétesik a váltó, kikönyököl a motorból a hajtókar, szóval valami fődarabcserés javítás lenne szükséges. Ekkor a javítás HELYETT kérhetsz egy csereterméket.

2017. dec. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%

Teljesen komolyan mondták. Én voltam a károsult fél vettem 2 pc alkatrészt, az egyik tönkrement, a másikra ezután nem tartottam igényt.

Visszavittem 3 napon belül és az a döntés született hogy vissza kapom a pénzem. Azt is mondták ha valaki vesz pl a Media Marktban telefont és visszaviszi akármilyen állapotban 3 napon belül akkor visszakapja a pénzét.

Én erre alapozva írtam amit írtam, ez alapján döntöttek a javamra.

2017. dec. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

"Ha ez így elhangzott, akkor ez csak szarkazmus, írónia lehetett, annak illusztrálására, hogy mi nem számít garanciának."

Hadd javítsalak ki hogy minden tökéletes legyen, garancia nincs, csak jótállás vagy szavatosság.

2017. dec. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Fura, hogy amit elsőként írtam 38%, a vele azonos tartalmúak pedig 100%-on állnak.


Nincs visszavételi kötelezettsége egyetlen kereskedőnek sem, ha nem hibázott. Kivételt képez a távollévők között létrejött szerződés esete (internetes vásárlás). Ekkor 14 nap van arra, hogy a vevő elálljon a vásárlástól.


Egy fura figura itt arról beszél, ha összetöri a telefonját, akkor is ki kell cserélniük. Ellenkezőleg. Az teljes garanciavesztéssel jár.

2017. dec. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Onnantól hogy kigurultál az autóddal a szalon kapuján, kapásból 20%-ot veszített az értékéből.


Ha vissza is viszed és a kereskedés hajlandó "használt" autóként visszavenni, a 4 millióból (+ forgalomba helyezés költsége), te kapsz mondjuk 3,2 millió körül.

Ha neked így megfelel, meg lehet kérdezni, hogy visszavennék-e.


Az újkori árát természetesen nem fogod visszakapni. Hiszen nem a kereskedés hibája, hogy neked még sem tetszik. A te igényeidnek megfelelően összeállított és már használt (ha csak egy napot is) autóért senki nem fogja azt az árat megadni, amit egy újonnan megrendelt autóért kérnek. Gondolj bele, te sem vennél ilyet, ha a vadonat új, általad összeállított autót is forintra ugyan annyiért megkapnád!

2017. dec. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!