Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az alábbi képeken egy autó...

Az alábbi képeken egy autó alternátor egy alkatrésze látható. Mi az?

Figyelt kérdés

Egy régi francia gyártmányú alternátorról van szó.Azért vagyok rá kiváncsi,mert amint látható azt írja rajta,hogy 14v, 4A, 120 v.Mit jelent rajta az a 120 volt?Egy kicsit nem sok egy autó alternátorban?

[link]

[link]

[link]

[link]


2017. dec. 15. 19:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Feszültség szabályozó. Az a dolga, hogy az akku töltőáramát 13-14V körül tartsa, függetlenül a generátor által termelt áramtól. De hogy a 120V mire vonatkozik, arra nincs ötletem.
2017. dec. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egy picit az a furcsa,hogy a ezen a feszültségszabályozón a drótok olyan anyagba vannak "belemerülve",mint azoknál az eszközöknél,amelyeknél a cél a magas feszültség előállítása.Vagy ez normális?Engem is a 120v tett kiváncsivá.
2017. dec. 15. 20:36
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez nem valami spéci autóból való ahol volt valami gép bekötve ami igényelte a 120V-ot?
2017. dec. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom miben volt,egy rokonom padlásán kaptam,meg kell kérdezzem miből vette ki.

Még az lenne a kérdésem,hogy a feszültségszabályózónak ugye az a szerepe,hogy az akkumulátor felé menő áramot szabályozza?De ebben az esetben melyik kábeleken jön be az áram az akkumulátortól ,hogy előgerjesztést adjon a rotornak?

2017. dec. 15. 21:11
 5/8 anonim ***** válasza:
Az a vékony piros oda van csatlakoztatva, ahonnan a vastag fekete megy tovább az akku + sarura.
2017. dec. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
14V a stabilizált feszültség, amire szabályoz, 4A a maximális gerjesztőáram, amit még le tud adni károsodás nélkül, 120V pedig gondolom az az ellenirányú feszültség, amit károsodás nélkül elvisel. (a gerjesztés ki-be kapcsolgatásakor a forgórész indukálhat ilyen nagyságrendű feszültséget)
2017. dec. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Még most sem egészen tiszta.Valaki azt írta,hogy a rotornak előgerjesztés kell, amig fel veszi a megfelelő fordulatszámot,tehát az akksiból kell áramot kapjon.Hol megy be ez az áram?

Vagy akkor a képen jobbról a zöld és sárga kábelen mi jön,be/megy ki?Azt írtad,hogy a kicsi piros össze van kötve a a vastag feketével,de ez hova megy vagy jön?Egy kicsit elmagyaráznád.Köszi.

2017. dec. 15. 21:34
 8/8 A kérdező kommentje:
Most látom,hogy néhol a képeken a zöld és sárga kábel bal felől is van.A lényeg,hogy szeretném megérteni,hogy a képen látható kábeleken milyen áram honnan jön vagy megy?
2017. dec. 15. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!