Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a különbség az autó és a...

Mi a különbség az autó és a motor szelepzár között?

Figyelt kérdés
Egyáltalán van? Vagy ami az autóba jó, az a motorba is és fordítva?

2017. dec. 17. 01:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Mi a franc az a szelepzár? Nem szelepszár?

Ha az utóbbi, akkor nyilván, minél nagyobb egy motor, annál masszívabbak a szelepek benne.

Bár a mai bzeráns, műanyagmotoros trágyadombokban képesek olyan spagettiméretű szelepszárral szerelt szelepeket berakni, hogy rossz ránézni. Ráadásul nem is edzett, szerintem még csomót is lehet rákötni.

De azért a sok műszaki analfabéta foggal körömmel ragaszkodik a szép új autókájához, amiben van elektromos hóbelebanc, csak épp tartósságában össze nem hasonlítható egy 20+ éves géppel.

(egy szerelő)

2017. dec. 17. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen arra gondoltam bocsánat, nem nagyon vagyok benne a témában. Akkor ez azt jelenti, hogy minden motorhoz másmilyen kell? Pl. lehet kapni ilyen mókás kinézetű (led lámpásan világító, koponya alakú, smiley alakú, töltény alakú stb.) szelepszárakat. Azok akkor nem univerzálisak? Külön minden fajta motorhoz van ilyen? És amire azt írják, hogy autóhoz van az nem is jó motorhoz? Mert láttam olyat is, amihez azt írták, hogy autóhoz és motorhoz is egyarànt jó. Szóval nem igazán értem most hogyan van ez.
2017. dec. 17. 01:35
 3/3 tothp ***** válasza:
75%
Szelepsapka az! Ugyanolyan szelep van a motoron, mint az autón. Sőt még sok biciklin is.
2017. dec. 17. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!