Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra G hátsó ablakfűtés...

Opel Astra G hátsó ablakfűtés nem működik. Ötletek?

Figyelt kérdés

A kapcsolót bekapcsoltam, világított, de nem fűtöttek a szálak, áram sem volt bennük. Kicseréltem a biztosítékot, egy darabig fűtött, de ma induláskor már nem, sőt a kapcsoló sem világít.

A relé az első esetben is kattant, és most is, amikor benyomom a kapcsolót...

Gondolom, valahol zárlat lehet. A relét érdemes kicserélnem, vagy a fűtéskapcsolót? (Nem mindegy, mert a kapcsoló tudomásom szerint csak panellel együtt cserélhető, így azt csak a legvégső esetben szeretném cserélni.)

Tapasztaltak, vagy hozzáértők válaszát köszönettel várom!



2017. dec. 18. 09:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Vidd el egy villanyászhoz!
2017. dec. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Vezeték szakadás van az átvezető kábelben a hátsó ajtóban. Sok esetben ezek a vezetékek kirepednek, majd a hajtogatástól eltörnek.

Szedd le a gumit és nézd meg a vezetékeket! 90%, hogy itt lesz a hiba.... ezért is repkednek ki a biztosítékok, mert több vezeték is megtört és összeérnek!

2017. dec. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Biztosíték?
2017. dec. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja, látom azzal kezdted. Akkor passz.
2017. dec. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Azért gondoltam a relére, mert a biztosíték cseréjéig a kapcsoló kapott áramot, hiszen világított. Gondolom a relén keresztül kapja a kapcsoló.(ha nem, szóljatok:))

Biztosíték csere után meg fűtött, azután nem, és a kapcsoló sem kap áramot, hiszen nem világít, mintha a relé időzítője állandó an kikapcsolva lenne -(vagy besz@t az is.)

A hátsóajtó kábelkötegét néztem én is, amikor rámértem az ablaknál, de azt a gumiharangot inkább levágni lehet, sem mint leszedni, így nem mertem nekiugrani.De lehet, hogy neked lesz igazad, 2. hsz, és onnan jön a zárlat.

2017. dec. 18. 18:45
 6/8 anonim ***** válasza:

#2 vagyok:

Ott lesz a zárlat, nyugodtan húzd le a gumit, ha nem megy elvághatod, mert toldós stecker van az ajtónál, így a gumit lehet cserélni is.

2017. dec. 19. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönet a válaszokért még egyszer! Különösen a 2. hozzászólónak!

Csak lekaptam a gégecsövet hátul, és bizony totál elvan szakadva a fűtéskábel IS!!! :)


Nem gyenge, ezt nem gondoltam volna egy 15 éves konstrukcióról... na de mindig tanul az ember.

Villamosságihoz nem megyek, hétvégén megforrasztom egy toldással mindegyik szakadt vezetéket.

Köszi mégegyszer!

2017. dec. 19. 19:21
 8/8 anonim ***** válasza:
Cseréld azt a szakaszt mert a forrasztásnál fog eltörni rövid idön belül.
2017. dec. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!