Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi fog történni ha elfogynak...

Mi fog történni ha elfogynak a rendszámok?

Figyelt kérdés

Már lassan a P betűs rendszámok is kifutnak és jön az R

Szerintem 2025 körül már a Z körül fognak a rendszámok járni. Mi lesz a ZZZ-999 után? Kezdik előlről az A betűtől? Hisz gondolom ezeknek a régi betűknek már töredékük van forgalomban. Vagy új rendszert alkotnak meg?



2017. dec. 21. 08:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
73%
Igen ,így lesz utána ahogy leírtad.
2017. dec. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
80%

Jó kérdés, itt a válasz:


[link]

2017. dec. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
80%

Volt már ilyen a történelemben - nemegyszer Magyarországon is - aztán csak lett valahogy. :)

Pl. már vagy 10 éve is szó volt a megyei rendszámokról.

[link]

2017. dec. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Vagy kezdik újra az A betűtől mert jórészük már biztoski van vonva a forgalomból. Vagy bevezetnek egy új típusú rendszámot.

De ha lenne eszük azoknakakik a döntést meghozákezzel kapcsolatban, csinálhatnák úgy is mint nyugaton hogy a rendszámot egy ember nevére adnak ki, és azt vihet magával ahányszor csak autót cserél például.

2017. dec. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
62%
Szinte biztos, hogy új rendszer lesz, terület alapú.
2017. dec. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
70%
Amíg szert tehetek egyszer a PNA vagy a PNC kombinációra, nem aggódom emiatt :D
2017. dec. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Vagy az lesz, mint a Mad Max filmekben. Senkinek nem lesz rendszáma, így nyugodtan letolhatja az útról, aki a belső sávban szuttyog 30-al.:)
2017. dec. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

A Jugoszláv - később Szerb tapasztalatot tudnám leírni.


Először volt az

[XX 123-45]

formátumú rendszám (Ahol XX a kétbetűs területi kódot jelöli, például BG - Belgrád, NS - Novi Sad (Újvidék) stb... a többi pedig tetszőleges szám)


Megtelt. Belgrád körzetben, persze... Akkor csak ott folytatták, kissé zsúfoltabban, hogy

[BG 123·456]


Megint megtelt. Akkor kitalálták az új Eurobande-os (Az a kék sáv az országjelzéssel) szabványos rendszámokat.

[XX 123·AB]

És csináltak egy csomó új területi kódot.


De Belgrádban megint megtelt, főleg a taxiknál ott ugyanis a két utolsó betű az új szabvány szerint kötelezően TX.

A napokban láttam

[BG 10065·TX] rendszámú kocsit. A sima személykocsik is négyjegyűnél tartanak már Belgrádban. Nem tudom, legközelebb mit találnak ki, de mostmár az autósoknak is "megtelt"... Minden rendszámcserét, forgalmicserét fizetni.


Szerintem legjobb a franciák rendszere:

[AB-123-CD|75]

Ahol 75 a körzetszám (ez például Párizsé) és egyben az irányítószám első két jegye és a telefonos körzetszám is. Még nem hallottam hogy megtelt volna. Pedig egy "AB-123-CD" kombinációt csak egyszer adnak ki az egész országban, nincs két egyforma, körzetszám nélkül se.


Lehet, hogy Magyarországon is csak bezsúfolnak egy negyedik számjegyet az újaknak és lesz [ABC·1234] formátum.

2017. dec. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

8-as

A német sem rossz, az is nagyon régen érvényben van, qrva sok autó van forgalomban náluk, és mégsincs probléma. Hasonló ehhez az osztrák rendszám is, ott szintén nincs probléma. Ezeknek speciel a betűk formája is nagyon bejön nekem, jól néz ki a rendszám. Szintén egész jól működik szerintem a román rendszer is (szintén terület alapú, pontosabban megyék szerint van felosztva, a 90-es években álltak át rá).

2017. dec. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
'89 után már volt egy csere (akkor két betű négy szám volt), ugyanígy lesz csere akkor is, ha elérik a Z betűt. És szinte biztos, hogy egyúttal terület alapú is lesz az a fajta rendszámozás már.
2017. dec. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!