Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi lesz akkor, ha elfogynak a...

Mi lesz akkor, ha elfogynak a rendszámok?

Figyelt kérdés

Emlékszem 2008-ban vettük a kocsit újonnan K-s rendszámot kapott,de K is már a vége felé volt,mert ár utána nem sokkal L-es volt..

O kimaradt és már a P megy ..jön egy csomó használtautó, amit gyártottak 20 éve és P-s rendszámmal megy,mint egy új.. az utolsó Z után mi lesz?


2017. jún. 18. 07:15
 1/9 anonim ***** válasza:
43%
Ami eddig is: kitalálnak egy új fajtát, amivel több variációt lehet leírni. Remélhetőleg most már tényleg bevezetik a terület alapú rendszámot és akkor többet nem kell variálni.
2017. jún. 18. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
54%

L, M, N , P - 4 betű 9 év alatt. Hátra van még: (Q azt hiszem szintén kimarad, alapból nincs is), R, S, T, (U szerintem kimarad a motorok miatt), V, W, (X szerintem kimarad az utánfutók miatt), Y, Z = 7 betű. azaz jó 15 év. Addigra ha nagyon akarják, akkor lehet kezdeni az A-tól.

Egyébként én ezt az O kimaradást sem értem. Merthogy összekeverhető a 0-val. 2.-3. betűként talán nem??? Az OT rendszámokban talán nem?

2017. jún. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
22%
Én nem is értem mire jo ez a 3 betú-3 szám kombináció,már rég terület alapúnak kéne lennie, és így a sofőrhöz kötni, nem az autóhoz...
2017. jún. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%
#2: K, L alatt volt egy válság, ami miatt belassult. M, N gyorsabban lement, P is hamar le fog. X, Y kimarad, U is, talán a Z is. Nem kell ehhez 15 év.
2017. jún. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
19%

Kimarad a Q, U, W, X, Y. (W és X - pótkocsi, Y - lassú jármű, U - motor, Q - kamera összekeveri)

Tehát lesz még: R, S, T, V, Z


Hála a nímetből behozott roncsoknak, eddig az N fogyott el a leggyorsabban, kb. 1 év alatt.

Tehát legalább még 5 évig ki kell tartson, ha ebben az ütemben fogynak a rendszámok.

2017. jún. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%
Soha többet nem vehet senki kocsit, mert rendszám nélkúl nem mehet, ugyhogy ha aksrsz gyorsan vegyél még.
2017. jún. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt egy kérdést felteszel, nézd meg nem volt-e korábban. Épp tegnap kérdezte valaki tegnap majdnam ugyanezt. (Azt fel sem tételezem, hogy te kérdezted azt is, csak az ottani válaszok nem tetszettek...)

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__egyeb-kerdesek__8..


Ssem fog betelni, több mint 11 millió lehetőség van, ennyi rándszámköteles jármű sosem lesz Magyarországon.

2017. jún. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi a bajotok van a terület alapú rendszámokkal? Mert látom minden olyan válasz le van pontozva. Majdnem egész Európában ezt használják, és sokkal jobban igényre szabhatóak is a rendszámok, nem annyira kötött, mint Magyarországon, mint például most is hogy veszek egy autót, és csak P lehet a rendszáma...

Amúgy igen, ezek a P-- rendszámok rekord gyorsasággal fogynak. Januárban vagy decemberben kezdték el, de fél év alatt már a felénél tartanak a kombinációknak.

2017. jún. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
#7: ha egy rendszámot kiadtak egy autóhoz, azt többé nem lehet kiadni egy másikhoz. Valóban nem lesz 10 millió jármű az országban (most van 3-3,5 millió), de egy-egy betű kb. 1,5-2 év alatt elfogy (2016-ban kb. 250 ezer járművet helyeztek forgalomba). Így amikor elfogy a Z is, akkor új rendszámformátumot kell kitalálni, ahogy volt ez az előzővel is. Azt se azért cserélték le, mert betelt a tartomány, hiszen a 2 betű 4 szám is kb. 5 millió lehetőség. Hanem azért, mert elfogytak.
2017. jún. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!