Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha megittam egy pohár (2dl)...

Ha megittam egy pohár (2dl) bort délben, mikor ülhetek biztonsággal autóba?

Figyelt kérdés
Meg tudom oldani autó nélkül is a napot, csak ha nem muszáj, nem tenném, viszont semmiféle rendőrséggel való kínos összetalálkozást sem szeretnék :)
2017. dec. 25. 12:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem délután háromkor nyugodtan nyargalhatsz már. H addig nemniszol megint persze. :)
2017. dec. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
19%

Másnap reggel.

Egyébként egy csomó mindentől dologtól függ, mit ittál, hány kg vagy, stb.

Vannak ilyen kalkulátorok a neten, mondjuk én nem bíznám magam azokra.

2017. dec. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%
Egy 60 kilós férfiban átlagosan 3 óra alatt bomlik le 2 dl bor. Ha nagyobb tömegű vagy, akkor gyorsabban.
2017. dec. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Van egy csomó véralkoholszint-kalkulátor a neten. Például:


[link]


Csak megadod, hogy miket fogyasztottál és mikor, illetve ami fontos még, az a nemed és a testsúlyod, aztán az oldal kiszámolja, mikorra ürül ki teljesen a szervezetedből.

2017. dec. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%

Az nem sok. Sok mindentől függ - vannak kalkulátorok - olyan 4 - 5 óra múlva nem lesz benned, hacsak nem valami tömény vermut - szerű bor volt és te nem vagy 40 kg vasággyal együtt.


Másnap reggelig biztos nem kell várni, az baromság.

2017. dec. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Egyel! Es ha megy akkor 1-2 kanal olivaolaj vagy ha van akkor lenmagolaj. Szerintem 2-3 ora alatt kimegy.
2017. dec. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Biztonsaggal nehany ora mulva. Egyebkent pedig az elvektol fugg. En ha barmi alkoholt fogyasztok, akarmilyen mennyisegben, aznap mar nem ulok volan moge. Ismerek viszont olyat is, aki par sor s jo adag tomeny utan azt mondja, hogy most vezet csak igazan jol :)
2017. dec. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt az elvet, hogy "aznap" nem ül már valaki autóba, hülyeségnek tartom. Az számít, hogy mit ittál, és mennyi idő telt el. Ha reggeli előtt ittam egy pohár pálinkát, attól még délután nyugodtan volán mögé ülök. Viszont fordítva, olyan is előfordult már, hogy este, éjszakába nyúlóan komolyan italoztam, na akkor délelőtt inkább nem vezettem, hiába számított papíron már "másnapnak", meg aludtam is közte néhány órát.
2017. dec. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, tippeket! Sajnos nekem is akad olyan ismerősöm, aki egy iszogatós este után autóba ül, de ezt a mintát semmiképp sem szeretném követni.

Nem tudtam, hogy létezik kalkulátor, ezt is köszi. Aszerint az ivás pillanatától számítva 30 perc múlva már autóba ülhettem volna :)

2017. dec. 25. 17:18
 10/15 anonim ***** válasza:
82%

"En ha barmi alkoholt fogyasztok, akarmilyen mennyisegben, aznap mar nem ulok volan moge."


Jó, akkor ma este 23:00 - kor megiszom fél liter házi pálinkát és holnap reggel 04:00 - kor neki az országútnak kövér gázzal.


De ha a kérdező délben itta a két deci bort, akkor 17:00 - kor potenciális veszélyt jelent, értem.

2017. dec. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!