Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy 2003as Renault Cliom...

Van egy 2003as Renault Cliom 1,5dci. Hidegen melegen hideginditoval indul. Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
2017. dec. 25. 12:57
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Gázolajszűrő mikor volt cserélve?

Adagoló is lehet vagy csúcs.


De ne bántsátok a srácot! Elég baj neki,hogy Renault-ja van. Meg még diesel is. ;)

2017. dec. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:
Huha....ez elég sokminden. Végre egy hozzáértő aki részletesen kifejti magát! Igazából még nem haladtam előre semmit mert nemtalalok szerelőt sajnos.... Ami feltűnt hogy kattogo hangot hallok....mint egy relé kattogna állandóan...ez talán valami...
2017. dec. 28. 19:15
 23/31 tomsojer válasza:

1. Ez common-rail rendszerű, itt adagoló nincs és klasszikus értelemben vett porlasztó sem. Vannak injektorok, amiknek a végén van porlasztócsúcs. De ezeknek a résolaj-vesztesége szokott nagy lenni és ha nagyon eresztenek nem tudja indítózáskor felépíteni a nyomást a magasnyomású szivattyú.

lehet ez is, de lehet fáradt az akkud és/vagy az önindítód is. Ha túl sok áramot visz el nem lesz elég a befecs. rendszernek.

2017. dec. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 tomsojer válasza:
Ja és próbáljátok meg bikázva indítani ha indul, akkor akkucsere, ha továbbra is bikázva indítómotor is. Ha bikázva sem, akkor gépre dugni, injektor-kompenzációt nézni, EGR helyzetet, jeladókat stb. hátha valamelyiknek gyenge vagy szőrös a jele. De lehet, hogy tárolt hibaként ott van az agyában a válasz. Az üzemanyagszűrő nem indításkor mutatja meg ha tele van, hanem gyorsításnál fogy el a nafta.
2017. dec. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 holloi válasza:
Nézd meg a résolajcsöveket, valószínűleg valamelyik el van repedve és levegőt kap.
2017. dec. 29. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:
Na végre! Köszönöm a tanácsokat. Végre valami ami talán segít. Megnezegetem a dolgokat.
2017. dec. 29. 07:43
 27/31 toncsi64 ***** válasza:
Szerintem inkább az izzítógyertyákat nézd/nézesd meg. Az indítási nehézségek nagy részét ez okozza dízel autó esetében.
2017. dec. 31. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim válasza:
Én első körben az izzitást nézném meg! Ki megy-e az áram a gyertyákhoz,és azok jók-e? Ha nem akkor az izzitórelé lehet a hunyó. De lehet,hogy nem teker eléggé az inditód.
2018. jan. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 Megmondó Kapitány ! válasza:
Nálam a szenzor csinálta ezt, pontosan nem emlékszem melyik, egy van a szelepe hajtókarja végén, és egy lent valahol a kuplung környékén a bütykös tengelyen ha nem tévedek.
2018. jan. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
Szenzor? Lehet... Azonkívül felfigyeltem arra hogy levegős az üzemanyag.....vagyis lelevegosodik...
2018. jan. 30. 15:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!