Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorzás közben megállított a...

Motorzás közben megállított a rendőr, kikapcsoltathatja a sisakkamerám?

Figyelt kérdés
Megállított a rendőr motorozás közben. Látta, hogy a sisakon lévő kamera rögzít. Felszólított, hogy kapcsoljam ki a kamerát. Én kikapcsoltam, de érekelne, hogy megteheti-e, és egyáltalán miért kkappcsoltatta ki? A papirok amúgy rendben voltak.
2017. dec. 25. 20:45
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Jelen törvények szerint lehet kamerát használni, de sehova nem tölthető fel. Ha feltöltöd, akkor bárki beperelhet személyi jog megsértése miatt.

Igazából egy baleset bizonyításához sem lehetne felhasználni, vagy szabálysértés esetében.

Csak rendőr és közterület felügyelet készíthet kamerával.

Ha pl Ausztriába jár valaki, készüljön fel, hogy ha megállítják igazoltatni és kamerát észreveszik, legalább 10ezer euro büntetésre számíthat.

2017. dec. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nekem soknak tűnik az a 3 milliós bünti.

Osztrákok és németek a Street View képeket sem engedték meg. Google utcanézet ott nincs.


A magyar jog nem szabályozza a fedélzeti kamera használatát, sem így sem úgy.

2017. dec. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
A 10 ezer eurós bünti tényleg létezik, de nyilván a gyakorlatban nem alkalmazzák.
2017. dec. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!