Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért drágább egy magasabb...

Miért drágább egy magasabb kategóriás autó fenntartása, ha az utángyártott alkatrészek ára azonos hozzá és független szervizben szervizeltetem?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt olvasom, hogy a Saabok fenntartása drágább, de az alkatrészárak ugyanolyanok mint a mostani Toyotámhoz és a szerviz nem kér el többet azért, mert más márkát viszek oda. Akkor miben több a fenntartása? Nyilván kicsit többet fogyaszt és több a KGFB, de ezek nem feltűnő összegek.

2018. jan. 5. 20:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Gondolom a Toyota talán nem hibásodik meg annyit. De egyébként melyik típus mert így akár egy kategóriás is lehet.
2018. jan. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Carina E japán gyártású. Valóban nem hibásodik meg, eddig még sosem volt rá példa de azért néha kap új alkatrészeket, pl futóművet karban tartom mert a magyar utakon azért hamar lógni kezd ez-az de ez nem az autó hibája. Most kicseréltem az izzókat is elöl, így erősebben világít. Aztán olajat, szűrőket kell cserélni ebben is. Gondolom a Saab is kérné ugyanezeket.
2018. jan. 5. 20:25
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A turbós benzines kérne turbot motort mindent, a Diesel se fognak vissza magát. Szóval hidd el az autóban nemcsak olaj meg fékbetét van csak nem tudsz róla mert a japánok ezekre nem hívják fel a figyelmemet. :))
2018. jan. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem ismerem a felépítést, de lehet tovább tart a szerelés mert bonyolultabb a felépítés így több a munkaóra is rá
2018. jan. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Vegfyük figyelembe, hogy egy "magasabb kategóriás" autóban sokkal több bisz-basz van, ami el tud romlani. Márpedig ha neked elromlik az egyik keréknyomás-szenzor, esőérzékelő, ajtókilincs-szervó vagy valami hasonló ökörség, ami olcsóbb autóban nincs, akkor vinned kell a szervizbe, mert te nem tudod javítani, a robotasszony állandó nyafogásától meg a műszerfalon villogó hibaüzenetektől meg két nap után hülyét kapsz.
2018. jan. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Saab-al könnyebb melléfogni mint egy Toyotával.Nekem volt Corollám is és 9-5 Saabom is, de inkább Toyotából vennék magasabb kategóriát (vagy Lexust).
2018. jan. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. Utolsó válaszadó, megkérhetlek, hogy fejtsd ki a tapasztalataidat? Én is hasonló váltásra készülnék, vagy Saab 9-3 vagy 9-5, csak én nem Corolla hanem Carina E után. Milyen érzés volt a Toyota után? Szervizelése, menettulajdonságok, kényelem, minden érdekel. Köszönöm. Esetleg Lexusban mit ajánlanál ami árban hasonló? Kézi kapcsolású váltót szeretnék mindenképp.
2018. jan. 6. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!