Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Automata vagy manuális?

Automata vagy manuális?

Figyelt kérdés

Kinek mi a kedvence?


Én csak a manuális híve vagyok. Kisebb esellyel alszok el. Biztonságosabb.


De szerintem az automata sokkal jobb.


Ki mit gondol?


2018. jan. 11. 20:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
88%
Automata.
2018. jan. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

gondolom a váltóról beszélsz, személyautóban.

Az elalvást nem értem, hogy jönne ide, mert ugye ahol el lehet aludni, az az autópálya, ahol a kéziváltóssal sem váltogatsz. szerintem szokás, ízlés kérdése. ha valaki sokat közlekedik dugóban, városban, annak az automata áldás.

2018. jan. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
24%
Egy sűrű városi dugókkal teli utakon, ahova az autó vezetéséhez semmilyen gyakorlati tudás nem kell, csak araszolsz, ott egyértelmű, h autómata előnyösebb. És a bizonytalan vasárnapi autósoknak is segithet, hogy nem fulladnak le folyton. A hátránya, hogy sokkal bonyolúltabb, mint a manuális, sokkal gyakoribbak a meghibásodások, és több pénzbe is kerül a javítása, de valamit valamiért. Én maradok a manuálisnál, hosszabb az élettartalma, és talán növelheti bizonyos körülmények között a vezetés élvezetét
2018. jan. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
32%

Manuális és benzines.

Semminél nincs jobb, mikor egy kanyarból kiérve vissza 4, index balra, majd előzni egy belátható egyenesben az előttem haladót :))

2018. jan. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
63%
Automata, de csak a hagyományos "olajkavarós". Az a legstrapabíróbb. A modernebbek (CVT, egy/kétkuplungos robotizált pl.) azok hajlamosabbak elromlani, és 600 ezer alatt nem is javítják őket. Kézi váltóval igazából az a bajom, hogy a legtobbje lötyögős, pontatlan (2000 előtti kocsik).
2018. jan. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
19%
Az automata azoknak való, akik nem élvezetből vezetnek. Ha nem vesszük figyelembe a hivatásos sofőröket.
2018. jan. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
88%

nagy részetek még csak nem is ült automata váltós autóban, ahogy a beírásokat elnézem.:)

Az automata váltó gyorsabban vált visszam akár kettőt is,m amikor hirtelen gyorsítani akarsz. Mire te betalálsz negyedikbe, az automata váltó már egyet fel is váltott az előzés közben. A javítása igaz, hogy drága, de ha rendesen használják és karbantartják, simaán elmegy 300.000 km-t. A javítás is megúszható 300.000 ezerből, ennyibe meg egy kettőstömegű lendkerék cseréje is simán bele kerül. Nyilván egy ócska, lerúgott automata sokba fog fájni.

Az automata kényelem kérdése. Van aki jobban érzi magát, ha ő váltogathat, meg kupplungolhat.

2018. jan. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
300.000 km meg se kottyan egy jóféle, karbantartott automatának. Egy kettőstömegűnek annál inkább.
2018. jan. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
54%
A halászlé a finomabb, vagy a gulyásleves?
2018. jan. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Négyes, nagyon el vagy tévedve, látszik, hogy még sosem vezettél automatát. Ha lejjebb nyomod a gázpedált, az automata is visszadob egy vagy két fokozatot. Aki nem ismeri az azt gondolja, hogy a buta automata csak annyit tud, hogy sorban váltogatja a fokozatokat. Pedig nagyon nem, aki tudja okosan használni, annak élmény. A gázpedállal játszva nagyon sok mindent ki lehet hozni belőle. Az elromlás igaz, de mire egy automata elromlik, addigra elnyűsz egy rendes kocsiban 2 szett kuplungot. Ezen felül az automata kíméli a kocsit, nem rángatja a hajtásláncot, nem tördeli a féltengelyeket, nem tudsz leugrani a kuplungról, vagy nem csúszik le a lábad, nem tudsz melléváltani, bőgetni vagy fojtogatni a motort. Azt meg végképp nem értem, hogy valakinek az a vezetési élmény, hogy egy vasrudat rángat a végén fogaskerekekkel és egy kemény pedálon ugrál folyamatosan nyomkodva azt. A vezetési élmény a jól menő, szép autó jó tájakkal és azzal a lehetőséggel, hogy vezetés közben ehetek, ihatok, vagy akár a barátnőm combját is simogathatom ahelyett, hogy a kéziváltót recsegetessem.
2018. jan. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!