Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Skoda Fabia 2005 1.2 12v...

Skoda Fabia 2005 1.2 12v autóról mi a véleményetek? Érdemes ilyet venni? Vezettetek már ilyet?

Figyelt kérdés
Elég jól felszerelt, abs, klíma, szervókormány, cd-s rádió, stb, stb

2018. jan. 12. 13:55
 1/10 A kérdező kommentje:
htp motoros 63 lóerős, 112 nm nyomaték 3000-es fordulatnál adja le
2018. jan. 12. 13:55
 2/10 anonim ***** válasza:
Sokan szidják a gyenge vezérlése miatt. Ezt leszámítva pörgős kis motor viszonylag kis fogyasztással, én nagyon szerettem, több ismerősömnek van, ők is szeretik. Autópályára mondjuk nem az igazi, mert 110 felett sokat zabál.
2018. jan. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
Ezzel a motorral nem lesz nagyon fürge, főleg, ha megy a klíma. De ha szeretsz nyugisan menni, akkor jó választás lehet. Ha 2005-ös, akkor ez már a frissített változat.
2018. jan. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
43%

A HTP gúnyneve a Hiába Taposod Paraszt. Gondolom nem véletlen. Annak idelyén az ismerősi körben csak egy volt, ő viszont határozottan lebeszélt erről a motorról. Pont ezért, mert hiába taposta.

A szerelőnk pedig kissé gúnyosan azt mondta, hogy ha 1.2-es HTP-n jár az eszünk, akkor rögtön kettő kocsit vegyünk, és akkor ad szerelési kedvezményt, mivel két kocsit kell majd havonta hordani hozzá.

2018. jan. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

A jó öreg HTP, benn szerepel az ly sokszor linkelt, 20 rossz motor... listában is.


Az ottani leírások alapján amit kerülni kell vele az az autópályázás nagy tempoval / folyamatosan nagy terhelés a motornak, illetve a vezérlésre kell különösen odafigyelni.

2018. jan. 13. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%

Nekem van egy 2006-osom én imádom 64 ló , de könnyen viszi a kis kasznit . Kötelező szervizeken kìvül , soha nem kellet hozzá nyulni 110ezer km alatt bontatlan a motorja . Én imádom egy évben 1-2autópálya van azt bírja , de pályára leginkább a kombival megyünk az egy 116lovas 2.0 8v motors AZL fabia 2005-ből .

Pörgős a kis 3 hengeres a vezérlés meg a francokat gyenge , egyszerű láncos vezérlése van hamarabb lezd el csörögni , mint hogy szalad a lánc a szijas vezérlésnél meg semmi előjele nincs plusg ott el őregedik a gumi szij azt kuka

2018. jan. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%

"Itt is a vezérművel adódtak a legnagyobb gondok, mivel a rosszul megválasztott hidraulikus láncfeszítő túl nagy játékot hagyott a vezérműláncnak, amitől az képes volt akár több fogat is átugrani. Mindezt akkor is, ha visszafelé feszült, ami a jellemzően rükvercben hagyott lejtős parkolásnál könnyen előfordult."


[link]

2018. jan. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Azóta megvan az autó, 900 km-t mentem vele, ebből 600 km autópálya, 110-120-130-al mentem, egyszer felgyorsítottam 160-ig és bírja.

Kicsit sokat forog, ezért 110 az utazója.


Annyit tudok mondani egyelőre, hogy azt hittem gyenge lesz, de egyáltalán nem érezni gyengének, ha nagy gázzal gyorsítok van benne erő, kifejezetten nyomatékos motor, mint egy dízel. Tetszik a karaktere.

Ismerősöm azt hitte 1.4-es, 80-90 lóerőnek tippelte, utána mondtam el neki, hogy 1.2 és csak 3 henger, csak nézett.


Azért 2.0-s motorral biztos ideális, de bőven elég ez a motor is ebbe az autóba!

Felesleges nagyobb! Max pályára, de nem kell az 1.4.

Akkor inkább legyen 2.0-s, az előrelépés.

2018. jan. 14. 14:43
 9/10 A kérdező kommentje:

...

Gyári értékeket meghazudtolja.

Igaz picit csúszott az út, 1 másodpercet lehet javítani 13-14 alatt van százon a gyári érték 16 körül van.


https://www.youtube.com/watch?v=0zkrGRyJT3E

2018. jan. 16. 19:13
 10/10 anonim ***** válasza:
A sebességmérő felfelé csal. Pont a gyári értéket hozza.
2018. jan. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!