Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót vegyek?

Milyen autót vegyek?

Figyelt kérdés

Most jutottam el oda, hogy meg kell vennem életem első autóját. Már közel 20 éve van jogosítványom és ez idő alatt vezettem is, de csak mindig kölcsönadási szerződéssel és hasonlóval volt autóm.

Valami olyan kellene, hogy: minimum 5 személyes, nagy csomagtartó (külön légtérrel, szóval kombi az kizárva), jó vontatóképesség (fél mázsa fa/murva ne legyen akadály), élvezetes vezetés. Szóval ilyen minden az egyben autó. Az utolsóra nagy hangsúlyt fektetve.

Már kipróbáltam egy pár autót, amit ajánlottak nekem. Igazából az élvezetes vezetést leszámítva sok jót találtam. Eddig főleg ladáim voltak, az most a viszonyítási alap.

Elsőnek egy Opel Astrát próbáltam ki, amiben is 2 kilométer után az életkedvem is elment. Valószínűleg a felsorolt kritériumok többségét teljesítette volna, de eleinte nagyon unalmas volt vezetni, utána meg már frusztrált az egész. Igazából nem tudom miért, úgy összességében nem tetszett. A kormány nyúlott (késéssel reagált, de nem holtjátékosan), gázra nagyon érzékenyen reagált (jó, ez megszokás kérdése is, de azért hogy egy centit lenyomott pedál és padlógáz között alig volt különbség az annyira akkor sem jön be), váltó az meg mint egy tál nokedliben a fakanál (nincsenek elhatárolva annyira a fokozatok, nem volt az a tipikus érzés hogy "na most van a helyén"). Fék az jó volt mondjuk.

Utána jött egy VW Passat 3. Gázpedál egy fokkal jobb, váltó egy fokkal rosszabb. Talán ezer kilométer sem volt a váltóban (mármint komplett felújítás után), de a hátramenetet nem vette (állítólag mind ilyen) és egyesbe is csak szinte álló helyzetben lehetett berakni (ez meg ugye a vontatás miatt nem a legjobb). Kormányzása kicsit határozottabb volt de még mindig nem az az "érzem az utat a kormányon keresztül" típus. A vezetése picit jobb volt, annyira nem volt unalmas, de még messze van a jótól.

Ez utána arra gondoltam, hogy valami komolyabbal, újabbal is kellene próbálkozni, hátha ez a kettő a korából adódóan nem muzsikált már olyan jól. Így jutottam el Audi A4-hez. Váltója már sokkal jobb volt, meg úgy összességében is. Kormányzása hasonló volt mint a Passat-nak, csak könnyebb volt tekerni a kormányt (gondolom erősebb rásegítés).

Utána még kipróbáltam egy két Suzuki-t, Opel-t, VW-t, meg egy Hyundai-t is de egyik sem volt jobb mint az A4 (vagy nem is volt rajtuk vonóhorog).

Úgyhogy jelenleg eddig az a legjobb amit találtam (de az A4 is még mindig messze van a Ladától, szerintem). Szóval ennél kellene jobb.

Tudom, nem egyszerű feladat, a praktikusság és az élvezetes vezetés általában nem jár együtt, így valószínűleg csak kompromisszumos megoldás jöhet szóba.

Nagyon régebbi autót nem szeretnék, a Ladát is azért kellett leselejtezni mert már szét volt rohadva. Gondolom más típusok ugyan abból a korból hasonló állapotban lehetnek. A nulláról teljesen felújítani egyet meg nem éri meg, annyiért lehet venni már egy újabb autót is.


Valami ötlet?



2018. jan. 17. 18:29
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Ja, és a keret 1, maximum 1,5 millió.


Motorja inkább benzines legyen, sokszor használnám rövid távokon is, autópályán meg soha.


Váltó szigorúan manuális.

2018. jan. 17. 18:30
 2/11 A kérdező kommentje:
Fent elírtam: fél tonna akart az lenni, nem mázsa.
2018. jan. 17. 18:32
 3/11 anonim ***** válasza:

Ilyet sem olvastam még, hogy a Lada az etalon, a többi mind rosszabb.

Talán ki kellene próbálnod néhány Daciát, bár a Durter kiesik a csomagtartó miatt.

Esetleg az új Ladák közül valamelyik?

2-3 millióért már szalonból lehet új Ladát venni

2018. jan. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Skoda Octavia? 1.6 benzinbe szerintem ennek megfelel.
2018. jan. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Új Ladákat néztem így neten keresztül, de általánosságban nem voltak róla túl jó véleménnyel az emberek. Bár kitudja...


Az a pénzbeli keret viszont tényleg annyi, többet ráköltenem nem érdemes, mert akkor inkább veszek valami lepusztult Ladát és két évente ráköltök annyit, hogy átmenjen vizsgán és akkor anyagilag jobban járok.


Skoda? Azzal még nincs tapasztalatom. Utána fogok nézni mindenképpen.

2018. jan. 17. 20:00
 6/11 anonim ***** válasza:

"akkor inkább veszek valami lepusztult Ladát és két évente ráköltök annyit, hogy átmenjen vizsgán és akkor anyagilag jobban járok. "


Azt te csak gondolod.

2018. jan. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Lehet. Bár nem hiszem.


Azért írtam pont ezt, mert így voltam az elmúlt 10 évben. Motorikusan mindig jó állapotban tartottam az előző autómat (+fékek, futómű is természetesen), csak a karosszéria volt olyan hogy 2 évente javítgattam. Az utolsó ilyen javítás tavaly volt, kereken 22 ezer Forintomba került. Ez 10 évre vetítve 220 ezer. Motorban az elmúlt 5 évben egyszer volt szelepszárszimering cserélve, más nem. Ezenfelül szilentek voltak cserélve valamint párszor gyújtáselosztó fedél, meg a szokásos kopó-fogyó alkatrészek. Szóval anyagilag fenntartani egyáltalán nem volt húzósabb mint egy mai autót. Maximum csak a fogyasztása miatt (ami azért viszonylag gyakran lépte át a 8 l/100km-t). Vagyis ha ezt összegezzük, akkor anyagilag akkor jövök ki jól, ha az alapáron felül maximum 220 ezerrel kerül többe az új autó, ahol az alapár a már említett ne túl jó állapotú mondjuk Lada típusú autó. Egy ilyet ahogy néztem már 200 ezerért lehet kapni, vagyis 420 ezerig érné meg nekem igazából. De ebbe még beleszámoltam a benzinfogyasztást is valamennyire, ezért (is) húztam meg olyan 1-1,5 milliónál a határt. Valószínűleg ha veszek ennyiért egy autót, már akkor is bukni fogok rajta valamennyi pénzt. Kizártnak tartom, hogy ha 2-3 millióért vennék egy újat, akkor az bármikor is visszahozná a pénzt.

De ha kifejted "Azt te csak gondolod." írásod, akkor lehet meg tudsz győzni.

2018. jan. 17. 20:31
 8/11 muscleman666 ***** válasza:
Daewo matiz a te autód
2018. jan. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha olyan kell amit vezetni is jó, nézz utána a Focusnak. Kategóriájában etalon.
2018. jan. 18. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kifejtem. Egy 30 éves ladát mar ha szét van rohadva nem fogsz huszonezrekből helyrehozni. Állandóan meg fog hibásodni ,ráköltesz százezreket mégse lesz soha megbízható,üzembiztos autó. Azon túl fapadosnál fapadosabb ,nulla biztonsággal . Hozzáteszem semmivel sem olcsóbb egy olyan autónál amiben legalább van servo,abs meg légzsák is. Tuti nem vennék ilyen szart amég lehet astrat,swiftet,lanost ,corollat stb kategóriát kapni ami megdízható technika. Ezek sem állomautók de legalább mennek minden reggel beindul. Az új ladák dácsiák meg 100 ezret sem fognak elmenni csak ha ráköltöd még 2 kocsi árát.
2018. jan. 18. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!