Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kk. Mennyit lehet a legtöbbet...

Kk. Mennyit lehet a legtöbbet elmenni egy kis lökettérfogatú common rail motorral, mondjuk egy 1,3-assal anélkül, hogy különösebb alkatrészcserét, felújítást eszközölne rajta az ember?

Figyelt kérdés
2010. jún. 5. 14:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Én 260 ezret mentem el 1.2 -es dízellel amikor eladtam és a kötelező karbantartáson kívül semmit sem cseréltem rajta.
2010. jún. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én majdnem 200 ezernél járok, igaz 1,4-es common rail diesel (56ezer km-rel vásároltam és a szervízkönyvben a 30ezres szervíz volt csak benne, előfordulhat hogy valamivel többet ment, bár semmi jel nem utalt erre), motor szempontjából csak egy gázolajcső és a kötelező dolgok (cserélgetem a gázolajszűrőt, levegőszűrőt és olajat időben szűrővel együtt). Még nincs motorolaj fogyasztás, cserétől cseréig nem kell rátölteni. Egyéb amit javítottam olyan volt, ami a benzinesben is ugyanúgy van (féktárcsát cseréltem, lengéscsillapítót, kerékcsapágyat, stb.) Van rizikó egy ilyen autónál, mert egy üzemanyag szivattyú 3-400ezer forint, porlasztó szerencsére nem tudom de nagyon drága. Fogyasztásban óriási különbségek vannak a benzinesekhez képest, tapasztalat. De rizikó van, nekem még eddig szerencsém volt, nem is bántam meg, hogy drágábban megvásároltam mint egy benzines autót vehettem volna, mert sokan mondják a nagy értékcsökkenést ami minden autónál van és abba nem gondolnak bele, hogy azon kívül amit az üzemanyagon spórolnak eladáskor is magasabb az ára. Kicsit offoltam bocs, de igyekeztem kielégíteni a kérdést, szerintem motorfelújításig 4-500ezer km-t futhat el egy ilyen motor, ha vigyáz rá és foglalkozik vele a tulaj (ha széthajtja akkor a töredékét sem) kisebb hibák ami több tízezres nagyságrendűek lehetnek előjöhetnek ugyanúgy mint a benzinesnél bármikor.
2010. jún. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat.
2010. jún. 5. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!