Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 10 év feletti autónál érdemes...

10 év feletti autónál érdemes már komplett lengőkart cserélni?

Figyelt kérdés
Szétment az egyik első lengőkarban az egyik szilent. Van még egy szilent ráfogatva, meg egy gömbfej is. A szerelő elég drágán cserélné ki a szilentet, gondolkozunk azon, hogy mivel a szilentet otthoni körülmények közt nem tudjuk kicserélni, a lengőkart viszont 5 csavar tartja "csak", ezért kompletten ki kellene cserélni az egészet. Mondván, hogy nehogy 2 hónap múlva meg a másik szilent vagy a gömbfej adja meg magát. A komplett lengőkart én egyébként 3 ezer Ft-tal szerezném be drágábban, mint amennyiért a szerelő csak a szilentet rendelné (drága helyről rendel, hozottból nem dolgozik), de ezt a 3 ezret megspórolnánk a munkadíjon. Érdemes így komplett lengőkart cserélni?
2018. jan. 19. 23:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen feltételek mellett egyértelmű hogy a lengőkart is megéri cserélni
2018. jan. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Persze, vannak esetek mikor az egész lengőkart ki kell cserélni, ez pont olyan.
2018. jan. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%
Csak lehetőleg gyári lengőkart, szívtam már meg utángyártott vacakkal, ami miatt félrehúzott a futómű.
2018. jan. 20. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%

Ha a komplett lengőkart cseréled,akkor érdemes lenne mind két oldalon.Ha csak az egyiket az a te dolgod.De mind két verzió esetén ajánlott egy futómű ellenőrzés,esetleg beállítás.

Egy tíz éves autónál is érdemes cserélni,ha utána nem viszed leadni a bontóba,mert együtt véve mindent,ha nem romhalmaz.

2018. jan. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
25%
Szépen levezetted, miért is érné meg a komplett lengőkart kicserélni, mi a kérdés? :-)
2018. jan. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha magadnak cseréled jó tanácsként mondom, hogy a csavrokat akkor húzd meg, amikor az autó már nincs emelőn. Ha megemelve húzod meg, hamar szétszakadnak majd a szilentek.
2018. jan. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%

5-ös a kérdező elmondta,te meg értetlenkedsz.

Mert azt Ő is kitudja cserélni kompletten és azon még a gömbfejek is rajta vannak.

Így meg csak a szilenteket cserélnék neki,ami csak 3 ezressel lenne olcsóbb,mint a komplett lengőkar gömbfejjel.

Na most szépen levezettem,hogy miért is érné meg kompletten kicserélni.

2018. jan. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
56%
#7-es, értelmezd válaszom. :-) Én is pont azt írtam le, hogy megéri, nem is kérdés. Sajnálom, ha nem megy a szövegértés.
2018. jan. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat. A kérdés inkább ott van, hogy megéri-e otthon vacakolni vele órákat azért, hogy teljes lengőkar legyen cserélve, vagy úgyis ritkán problémás alkatrész, ha nem szokott gond lenni vele, akkor felesleges lenne. :)
2018. jan. 20. 19:48
 10/11 anonim válasza:
Amit a 3-as írt fontos. Egy ismerősöm pont a múlt héten járt úgy, hogy már a futóműbeállításról küldték vissza, mivel nem jó méretű lengőkart szereltek az autóba, ezért nem tudták beállítani a futóművet.
2018. jan. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!