Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri egy külsőleg kicsit...

Megéri egy külsőleg kicsit tropább állapotban lévő Skoda Fábia első autónak? 18/f

Figyelt kérdés

Ismerősöm árulja, 2003-as 1.4-es Fábia.

Motorilag rendben van az autó, csak kívül vannak rajta "sérülések" (egy-két helyem megnyomva, meghúzva), de viszonylag nagyon olcsón árulja. Első ilyen "tanuló" kínozható autónak megfelelő lenne?



2018. jan. 20. 12:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Honnan tudjuk, hogy neked mi éri meg?

Nem csoda, hogy olcsón árulja, a lajatolás, festés, fényezés költséges, tehát a sérült autó értékét ez is befolyásolja.

Azért olyan sérülés ne legyen rajta, amu miatt nem kap műszakit.

Azt meg te tudod eldönteni, mennyire zavar, ha horpadt konzervdobozzal közlekedsz, vagy elemenként 30-40 ezerért kijavíttatod.

2018. jan. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az nem zavar, hogy horpadt, nem is javítanám ki rajta. Egy 6-8 évig kihúznám ezzel, aztán majd később vennék másik rendes autót. Ez csak arra lenne, hogy most érettségi után munkába járnák vele.
2018. jan. 20. 14:09
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát ha neked az a tanulás, hogy szakajtóval öntöd a lóvét a kocsiba és mégse jó, akkor mit mondhatnék... Jó tanulást? :)

Viccet félre: Ezek a VW motoros Fabiák nem a legproblémamentesebb autók közé tartoznak. Talán a háromhengeres 1.2-esek rosszabbak az 1.4-esnél. Még csak azt sem mondanám, hogy juj, de olcsó a javításuk. Ha pl. elektromos ablakemelős, akkor készülj fel,hogy 2-3 évente eltörik az emelő kengyel, a javíttatását nem takarja be 25 ezer. Persze, otthon is lehet bütykölni, én csináltam, genyós meló. A vezérlés cseréjét érdemes szigorúan betartani, ha a haverod ezt nem így tette, akkor ez a te dolgod lesz, nem két kenyér ára. Hidrotőke is szereti összerottyantani magát. Szóval ezt leszámítva az egyik legtágasabb kisautó. Ha nem rohad-márpedig a fábia nem rohadós típus- és rendesen karban volt tartva, akkor a fentieket szem előtt tartva még jó választás is lehet.

2018. jan. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Amúgy mi is egy ilyen itt egy húzás, ott egy cserélt tükör, amott egy kis rozsda G Astrát vettünk, ezzel járunk mindenhová. A motort, vezérlést rendbe rakattam, amit én is meg tudtam javítani, megjavítottam. Ezek nem a milliós kategória, én is két-három műszakira tervezek, azután eladom, vagy becserélem egy jobbra.
2018. jan. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi ez a marhaság, hogy tanuló autó? Olyan autót kell venni, amit akkor is megvennél, ha 10 éve lenne jogsid. Most rózsaszín felhők között úszkálsz, nem érdekel, hogy milyen autóban ülsz, csak guruljon, de 1-2 év múlva már nagyon fog zavarni, és nagyon bánni fogod, hogy nem egy szebb autót vettél (ami szép állapotú).
2018. jan. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Osztom uccsó véleményét.
2018. jan. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha motorikusan rendben van, jó a váltó, a kuplung, meg minden, csak esztétikai hibák vannak, akkor tanulóautónak tökéletes.

Ha meghúzod nem akkora gáz mintha egy patika autót húznál meg.

2018. febr. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!