Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Még egy nagyon "gyenge" Forma...

Még egy nagyon "gyenge" Forma 1-es pilóta is messzemenően jobb egy hétköznapi sofőrnél?

Figyelt kérdés

Gondolok itt például olyanokra mint Jolyon Palmer és Marcus Ericsson.

Annak ellenére, hogy fiatalok és nem is olyan jók még így is jobbak mint egy rutinos, jó sofőrnek mondható személy?



2018. jan. 20. 14:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%
Figyelj, ők a Hamiltonhoz és a Vettelhez képest nagyon gyengék, de amúgy a világ legjobbjai között vannak. Minden csak viszonyítás kérdése. A gyenge Sauber vagy az olyan, amilyen Renault is volt olyan gyors 2017-ben, hogy egy átlagember, mint mondjuk te vagy én, el is ájult volna egy F1-es autóban, akkora erők hatnak rájuk, ők pedig akár 2 órán keresztül is nyomták a gázt. Igen, messzemenően jobbak és tapasztaltabbak (a jármű irányítását illetően) bármelyik hétköznapi sofőrtől.
2018. jan. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Igen, ez még megfogalmazódott bennem, hogy tényleg olyan nehéz egy olyan autót vezetni, hogy azt egy földi halandó nem tudna vagy ez csak egy kis túlzás? Ők is emberek akkor, hogy létezik ekkora különbség?

El sem tudom képzelni, hogy létezhet ilyen autó mint mondjuk egy Forma 1-es.

2018. jan. 20. 14:34
 3/15 anonim ***** válasza:
81%
Azért az nem igaz, amit az első hozzászóló ír. A pályán és verseny szituációban az biztos, hogy ők az elit és egy átlag ember nem éri el azt a szintet sose. De, a valódi közlekedésben azért már más lenne a helyzet. Több, mint valószínű, hogy nem 1 és nem 2 busz/kamionsofőr jobb náluk a közutakon.
2018. jan. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
66%

90%ban az autó 10%ban a pilótától függ az f1

De a legjobb hétköznapi sofőr:kamiinos, buszos, csomagfutár, taxis

2018. jan. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
62%

1-es vagyok

Már megint ez a téma... Szerinted egy versenyző, aki egy ilyen gépet határon tud irányítani kanyarokban, meg mindenütt, komoly gondot okozna neki a városban gurulgatni 50-el a többiekkel? Ugyanmár... van érzékük a vezetéshez, és tudnak is, a mindennapi forgalomban is elboldogulnak, az tuti.

Ja és amúgy a kérdésre, hogy ők hogy bírják az autóban: rengeteget edzenek, kékezésnél 5G erő is hathat rájuk, pedig már az 1G is nagyon durva egy átlagember számára. A nyakizmuk, meg még néhány izom kulcsfontosságú a számukra, ezekre külön gyúrnak.

2018. jan. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
77%

Egyszer elvitt a Renault pár autós újságírót autózgatni. Az elején még úgy gondolták, tudnak vezetni. A végén látták hogy semmit sem tudnak. Élethalálharcot vívtak, hogy valahogy elboldlguljanak a gépekkel, és csak a végén derült ki, hogy le voltak fojtva: 10000 fölé nem engedték pörögni a motororokat.

[link]

2018. jan. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
76%
A nagy külömbség az ott van, hogy ők már 6 évesen kocsiban ültek és nagyon sokat vezettek. Egy átlagos sofőr beül elmegy bevásárolni és ennyi. Közel sem gyakorolnak annyi órát ahányat egy versenyző teszi.
2018. jan. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a totalcaros cikket, életem egyik legérdekesebb olvasmánya volt. Ezek után tényleg nem értem, hogy van ekkora különbség ember és "ember" között. Ezt mindet, hogy bírhatta ki Verstappen 18 évesen?!

Némi sejtésem volt azért arról, hogy milyen nehéz, már ha csak a gokartból indulunk is ki. A szomorú csak az, hogy minden ember azt hiszi ők is csak úgy vezetnek mint ahogy mi mikor elmegyünk A-ból B-be: kényelmesen, csendesen, zenét hallgatva, és ezeket fel sem tudják fogni.

2018. jan. 20. 19:48
 9/15 anonim ***** válasza:
70%

Óóó igen, ez a cikk, szuper :D

Karotta nem újságíró, ő a szépirodalmat képviseli :D

2018. jan. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
NYilván abban az autóban és ott a pályán ők a jobbak, de én beleültetném egy kamionba és megversenyeznék vele.
2021. febr. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!