Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » VW TSI turbóbenzines motorok...

VW TSI turbóbenzines motorok mennyire beváltak, mik azok az alapok amelyekkel tisztában kell lenni, ha ilyen motorral rendelkező verdát akar az ember venni?

Figyelt kérdés

2018. jan. 22. 18:46
 1/9 anonim ***** válasza:
2012 előttit nem érdemes nézegetni, mert kokszosodik és nyúlik a lánc, a 2012utániak már változó befecskendezésűek és szíjasok.
2018. jan. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ez elvileg már szíjas, viszont 2010-es.

Egy Touran a delikvens, persze egy átvizsgálás lesz, aztán kiderül lesz-e valami.

2018. jan. 22. 19:51
 3/9 anonim ***** válasza:
A 2010 utáni is kokszosodni fog.
2018. jan. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Az ominózus kokszosodás ellenében mit kell tenni?


A rövidebb távokat attól tolerálja, vagy ez kicsit rásegít a dologra?


Az az igazság jelen pillanatban 2 dízelünk van, ilyen turbóbenyós járművünk nem volt még, meg VW-nk sem.


Annyira nem is vagyok nagy rajongója a VW-nek, de ez a kinézett Touran jól néz ki, valószínűleg az állapota is, de ehhez még csak kérdőjelet tudok tenni. Mivel Fordunk van én inkább abból nézném egy Touranhoz hasonlót, csak a döntés nem teljesen az enyém. :) (Én amúgy terepjárót akarok, csak az le lett szavazva. Amúgy nem kizárólag brahiból, hanem mert van olyan helyzet amikor a képességei kellenének.)

2018. jan. 22. 21:37
 5/9 anonim ***** válasza:

A kokszosodással sincs akkora gond, csak rendesen kell olajat cserélni benne, és nem 1500-as fordulaton elváltani.

Vannak bizonyos motorkódok, amik jók 2012 előttről is, fejből nem tudom őket, de google-ban hamar megtalálod biztos. Illetve az 1.8 TSI és 2.0 TSI-kel nem volt gond a vezérlés körül sem, ezek jó motorok. Mondjuk nem tudom ha a Touranban ezek benne voltak.

2018. jan. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Az ominózus kokszosodás ellenében mit kell tenni? "


Takarítani kell a szívósort. Ugyanez a kokszosodás megvan a dízeleknél is, csak ott nincs ennyire hypeolva :D

2018. jan. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Összességében köszönöm a válaszokat! ;)


Egyébként a delikvens 1,4-es TSI volt, de el is kelt gyanítom, mivel már nincs fent az éteren, másodszor inkább a szívó 1,6-osokkal kezdtünk szemezni, amiből van 2 is kb. 30 km-es körzetben.


Mivel annyit mondtak még, hogy az 1,4-es nagyon ki van már hegyezve. Nyilván dinamikára a szívó nem lesz olyan "harapós" mint a turbós, de a mi célunknak az felelne meg jobban.

2018. jan. 23. 20:23
 8/9 anonim ***** válasza:

122-144 ló az 1.4tsi egyáltalán nem nevezhető kihegyezett motornak, ha csak azt vesszük mellé hogy az opel 1.6-os motorja 200ló felett van.


Volt a turanban 1.6szívó?

2018. jan. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, gyártódott 1,6-os FSI-vel is.
2018. jan. 23. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!