Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Toyota Avensis dízel motorral...

Toyota Avensis dízel motorral városban?

Figyelt kérdés
Azt mondják általában, nem szabad dízelt rövid utakra, városban, mert hamarabb elromlik, mint egy benzin, viszont úgy tudom, hogy a Toyotak dízel motorjai elég jók. Ugyanez a helyzet a 2004-től gyárott Avensisokkal is?
2018. jan. 25. 13:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Attól, hogy jó motorja van valaminek még a dízel alapvetően nem városi használatra van tervezve. Ha nagy részben ott akarod használni akkor benzinesbe gondolkodj szerintem, jobban jársz.
2018. jan. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Részecskeszűrő miatt mondják. Sokan járnak dizellel városban, rövidtávon nincs hátránya. Legalábbis amíg nem lesz szmogriadó
2018. jan. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Városba nem vennék dízel autót, kivéve ha egész nap megy.

Ilyen városi 5-10 km-re jobb a benzines, mert később melegszik be, jobban kopik a motor és közel annyit fogyaszt mint egy benzines.

2005-től érdemes kerülni a 2.2 D4-D/D-CAT motorokat.

2018. jan. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Egyébként nem feltétlenül lenne mindennapi használatban, mert van mikor tömegközlekedéssel gyorsabb/egyszerűbb. Szóval nem terhelném le.
2018. jan. 25. 18:26
 5/9 anonim ***** válasza:
33%
Munkás autónak Ford Mondeo tdcit használtam dpf nelkulit. Csak rövid táv a legnagyobb táv 4-10km volt 130e kmt tettem bele bő 6 ev alatt ez napi 13-16 indítás megállás volt. Télen ha faztam padlógázzal indultam és a felét is nyomtam (rohadt vw ami most van nem engedi ezt elveszi a gázt) teljesen probléma mentesen teljesítette. Szóval bár nem jó neki de baja nem lesz csak ne a 2.2 es motorral vedd mert az hulladék és főleg reszecskeszuro nelkulit nézz ja meg 10e km es olajcsere intervallum fölé ne menj. Ennyi. Ki kell bírnia.
2018. jan. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
33%
Akarom írni padlógázzal indultam (3500 Rpmet tartva) és a feket is nyomtam egyszerre az volt a bemelegítés :))
2018. jan. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A 2.0-es motor milyen dízelből?
2018. jan. 25. 19:56
 8/9 anonim ***** válasza:
A régebbi dízel autók jobban bírták a városi üzemet. Volt anno egy 87-es 1.8 D Ford Orionom 20 évig használtam, míg kirohadt alólam, nem igen volt ebből baja motorikusan. A lényeg az újabbak viszont már ezt nem feltétlen szeretik, főleg egy nagyobb dízel, illetőleg a fogyasztása sem lesz feltétlen kevesebb, mint egy benzinesnek városban. A japánt én csak benzinesbe vennék, városba főleg.
2018. jan. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Jók, de a jó alatt mit értesz ? Mert ha azt hogy nem megy tönkre egy autó ami ma a tizedet éri mint új korában akkor tévedsz. Denso injektor jó az csak nem igazán javítható egy kettős tömegű lendkerék meg egy injektor szett lazán 6-700e Ft bele


De nem rossz mint írtam minden modern Diesel ilyen. Ettől nem rossz mert kopó alkatrészek 250e kmutan minden km ajándék.

2018. jan. 28. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!