Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közlekedés » Autók, motorok

A kérdés

Van-e értelme a tolató kamerának vagy elég a csipogó radar?

Tudom, hogy nyilván jobb, ha kamera is van, de ér-e annyit, mint az árkülönbség? Sima radar 50 ezer lenne, kamerás verzió 75000. Tehát 25 ezer a különbség. Nem tűnik soknak, de sok apró extra rendelése már sokra megy. Dacia Logan MCV-ről van szó.

Keress kérdéseket hasonló témákban: Dacia Logan MCV, tolatóradar, tolatókamera

2017. márc. 12. 16:06  Privát üzenet  

A válaszok
1 2 3
Alapból bőven elég a csipogó, a kamerának nem sok értelmét látom. De ha már új autót vesz az ember, akkor nyilván beikszeled a kamerát is, ilyenkor nem kell hogy tétel legyen 25 ezer.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/25Időpont 2017. márc. 12. 16:10 Privát üzenet
Akinek a tolatóradar se segít, annak a kamera se fog. :)

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/25Időpont 2017. márc. 12. 16:19 Privát üzenet
Konnyu megszokni a kamerat ennyi penzt boven megèr. A baj a dacia

A válasz 36%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 57%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/25Időpont 2017. márc. 12. 16:26 Privát üzenet
Elképzelésem sincs ki az aki a mai autópiacról a Dacia-t válassza..

A válasz 47%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 53%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/25Időpont 2017. márc. 12. 16:32 Privát üzenet
75000 ezer? Nem semmi. Én Aliexpress-ről rendeltem egy kívülre felrakható kis kamerát 12 ezerért, ami közvetlenül rácsatlakoztatható bármilyen Windows vagy Android alapú eszközre, amin megtekinthető a kamera képe.

A válasz 63%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/25Időpont 2017. márc. 12. 16:38 Privát üzenet

Aki mindenképpen új autót szeretne, de pénzügyileg korlátozva van.

Én mindig úgy voltam vele, hogy a gazdagok vegyék meg az új autót, én meg 5 év múlva megveszem tőlük fele annyiért, és kapok egy szinte új autót, amiről nem tudod megmondani, hogy nem most gurult ki a kereskedésből.

A válasz 66%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/25Időpont 2017. márc. 12. 16:38 Privát üzenet
Küldd el kérlek azt a 12.000 forintos kamerát

A válasz 42%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 53%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/25Időpont 2017. márc. 12. 16:40 Privát üzenet

A kínai nem olyan minőségű, mint a gyári. Nem mindegy, hogy neked kell kivágni a radar miatt a lökhárítót, vagy benn van gyárilag. Nem mindegy, hogy a kamera képét az autó rádióján keresztül látod, vagy máshol, és az sem mindegy, hogy hol az a kamera. A VW-nél pl. a hátsó embléma alatt van, ami kinyílik, ha a kamera megy. Na találj olyan minőségűt aliexpressen.

A válasz 50%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/25Időpont 2017. márc. 12. 16:40 Privát üzenet

*Elírtam az elején az összeget.

Radar modul még Magyarországon is csak egy ezresbe kerül, amihez még kell egy ennek a jelét feldolgozó egység (mondjuk Arduino). Ez is nagyon messze van az 50 ezertől.

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/25Időpont 2017. márc. 12. 16:40 Privát üzenet

#7: Most nem találtam meg azt, amit vettem de egy sima egyszerű kamera volt, csupán annyiban tért el (azért is volt ilyen drága), mert HD felbontással rendelkezett, kisebb volt fizikailag a többitől és egyszerűbben lehetett rögzíteni. Az "endoszkóp" kamera hasonlít hozzá legjobban, ebből lehet egy csomót találni Ali-n, már 2 ezerért is.

#8: Miért keresnék olyan minőségűt? Egy sima HD felbontású kamera megteszi (igen tudom, gyárilag nincs neki helye, oda kell vezetékezni, stb.), olyan 8-10 ezer Forintos összegbe kerül, és ennél nem is kell jobb. Teljesen megfelelő, jó képet ad, biztosan nem fizetnék azért annyit, hogy el legyen rejtve és hogy kinyíljon az embléma tolatáskor.

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/25Időpont 2017. márc. 12. 16:57 Privát üzenet
1 2 3

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Motoros szánba van értelme Kawasaki Ninja motort rakni?
Az ilyeneknek van valami értelme?
Van értelme 9000 forint/ darab gyújtógyertyát használni egy átlag autóhoz? Mit segítene?
Autómentőzni van értelme?
Mi értelme van a kis köbcentis autóknak?
Motorosok! Télen van értelme néha megjáratni a motort?

Kérdések a Közlekedés rovatbólKérdések az Autók, motorok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!