Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek megéri gokartozni...

Szerintetek megéri gokartozni jár?

Figyelt kérdés

Profi autóversenyző úgysem lesz belőlem soha, esetleg néhány háziversenyen tudnék csak nyerni. Megéri így a zsebpénzem erre költeni?

A közúti közlekedésben hasznát tudom venni egyáltalán valamilyen szinten?



2018. jan. 26. 14:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyetlen hobbinál sem az a szempont, hogy megéri-e, sőt általában nem szempont, mert egyértelmű, hogy a hobbi viszi a pénzt, és nem hozza, azért csinálja az ember, mert szereti, és költeni is hajlandó rá, olykor nem is keveset.

A gokartozás sem kivétel, nem azért járnak gokartozni, mert annak haszna lesz, hanem azért mert kikapcsolódást jelent.

Nem állítható, hogy a közlekedésben semmi haszna nincs a gokartos tapasztalatoknak, de minimális.

Egy zárt pályán körözés, és a közúton közlekedés teljesíten más irányú figyelmet igénylő tevékenység

2018. jan. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Végül is igen, ez így van.

Az sem tetszik még, hogy ez semmibe van nézve mondjuk a hobbi focizáshoz képest. Ha valaki jár focizni akkor az milyen ügyes meg azt nem tud akárki, jó sportoló. Erre a gokart meg: az semmi, azt mindenki tud, kis maskura autókkal ott köröznek.

2018. jan. 26. 14:25
 3/15 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy megérné.
2018. jan. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha igy akarsz neki kezdeni akkor hozzá se fogj.

Vagy szereted és imádod vagy nem.

Azt meg hogy ki mit mond nem kell felvenni.

Minden hobbi költséges és viszi a pénzt.

A közlekedésben biztos lesz haszna sok mindenben.

2018. jan. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Igazából már hozzákezdtem csak nem tudom folytassam-e.

Ha te úgy gondolod, hogy van haszna akkor leírnád, hogy szerinted mik azok?

2018. jan. 26. 15:03
 6/15 A jó édes ***** válasza:
Ugyanaz, mint ha hétvégente eljárnál airsoftozni, lovagolni vagy bokszolni. Segít megszabadítani a hétköznapokban felgyülemlett stressztől, kikapcsolódhatsz és mindezt úgy teszed, hogy közben versenghetsz is másokkal. Ha van is haszna a közúti közlekedésben, az inkább jön ki abban, hogy nem leszel egy agresszív pánikbeteg állat, aki minden egyes felbukkanó féklámpánál anyázik, hanem kicsit nyugodtabban és kulturáltabb módon tudod kezelni az ilyen helyzeteket.
2018. jan. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen hasznos az ha gokartozol a normál utcai autózás esetén. Javulnak a reflexeid, jobban meg tudod osztani a figyelmedet és nem ijedsz meg (annyira) ha veszélyes szituációba kerülsz. Folytasd csak nyugodtan addig amíg jól esik.
2018. jan. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Így van, a gokart elég jól javítja a reflexet (feltéve ha nem egyedül körözöl a pályán)


És amikor már az 5-6. gokart "baleseteden" is túl leszel akkor valóban nem ijed meg az ember annyira a közlekedésben ha valaki kijön eléd hanem reflexből nyomsz egy féket és higgadt maradsz.

2018. jan. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Remélem így lesz, most 15 vagyok. Addig még fejlődhetek sokat mire lesz jogsim.
2018. jan. 26. 18:10
 10/15 anonim válasza:
Mindenképp van haszna, amit már előttem is leírtak, hogy levezeti a feszültséget, kikapcsol és szerintem ad egy kis "ellenkormányozási-képességet" ha már mindenképpen a közúton akarod használni a "megtanultakat"
2018. jún. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!