Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó eladása után milyen...

Autó eladása után milyen hivatalos helyeken kell bejelenteni a tulajdonosváltást?

Figyelt kérdés

Gondolom kitöltjük az adásvételi szerződést, majd elküldöm a másolatát a biztosítónak. Az okmányirodába is be kell mennem?

Van valami extra fontos dolog amire figyelni kell, nehogy kimaradjon az adásvételiből?

Egész évre kifizettem a biztosítást. Ilyenkor el kell kérni a vevőtől időarányosan a hátralevő biztosítási idő díját? Vagy ezt a biztosító intézi miután megkapta a papírokat?


2018. jan. 26. 22:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Csak az okmányirodába kell bemenned az adás-vételivel, ahol leírják a nevedről.


A biztosítónál csak simán lemondod a biztosítást, a maradék összeget meg majd visszautalják.

Az nem érdekli őket, hogy eladtad vagy felgyújtottad, tehát nem is kell nekik az adás-vételi.


A gépjármű-adót egész évre az fizeti, akié január 1-én az autó.


Amúgy 4 eredeti példányt kell írnotok az adás-vételiből. Ebből 2 a vevőé, 2 az eladóé.

Egyet-egyet leadnak az okmányirodában, a másik megmarad.



"Van valami extra fontos dolog amire figyelni kell, nehogy kimaradjon az adásvételiből?"


Hát a legfontosabb, hogy a vevő személyes adatai stimmeljenek. Mert ha pl. kamunevet ad meg, akkor nem tudod leíratni a nevedről, és akkor járkálhatsz majd a rendőrségre.

2018. jan. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Tényleg, a gépjármű-adót kifelejtettem...

Fú, hát köszönöm szépen a válaszod, megtudtam mindent! :)

2018. jan. 26. 22:51
 3/11 anonim ***** válasza:

Négy példányos adásvételi-nyomtatvány lehet vásárolni papírboltban, nyomtatvány boltban, de az internetről is letölthető.

a további problémák elkerülése miatt érdemes részletekbe menően kitölteni, pl. az eladási idejére oda írni az órát, percet, beírni az eladási árat (nem nézik az okmányirodában), műszaki állapot, stb.

Be kell szerezni egy eredetiség vizsga igazolást is az okmányirodába menetel előtt, a vevő pedig el sem indulhat addig, amíg online nem kötötte meg a kötelező biztosítást a járműre. Fizetési haladékot kap, nem kell azonnal utalni a pénzt, de csak érvényes biztosítással indulhat el, az igazolást kérik majd az okmányirodában.

Sok eladó "szereti elfelejteni" a gépjármű törzskönyvet, azt is át kell adni a vevőnek, az azon lévő adatoknak egyezni kell a járművön, és az adásvételin feltüntetekkel, törzskönyv nélkül bonyodalmas az átíratás.

Az eladónak nincs fizetési kötelezettsége az okmányirodában az eladás jelentésekor, de saját érdekében is áll bejelenteni az eladást, ami egyébként kötelező is.

Az éves teljesítmény adó megfizetése még az eladó kötelessége lesz, a kötelező biztosítás díját visszautalja a biztosító (időarányosan)

2018. jan. 27. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. jan. 27. 07:22
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem kell csinálni mást.

A legegyszerűbb ha alkuszportálon keresztül jelented be az eladást, pár nap múlva a biztosító magától visszautalja a biztosítás arányos részét.

Az okmányirodában 8 napon belül be kell jelenteni az eladást (a nálad maradt 2 példány adásvételiből az egyiket elteszik)

Adóval semmi dolgod, azt az fizeti akinek január elsején a nevén volt a kocsi, jövő évben már nem kapod a csekket

2018. jan. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ja és az adásvételit részletesen nem ajánlott, hanem kötleező kitölteni.
2018. jan. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Közben már kinyomtattam az adásvételit és a törzskönyvet is előkészítettem, nehogy lemaradjon.

2018. jan. 27. 09:04
 8/11 anonim ***** válasza:

Adás-vételiből érdemes indigósat venni és akkor nem kell 4x kitölteni és ellenőrizni. (Aláírni ezt is 4x kell)

Papír-írószer üzletben lehet kapni, de a múltkor az Auchanban is láttam egy százasért.

2018. jan. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Pont ma megyek oda, majd megnézem.
2018. jan. 27. 11:53
 10/11 A kérdező kommentje:

Ha már így összejöttünk:

ha venni szeretnék egy autót és kinézek egyet neten, odamegyek az eladóhoz (aki kizárólag magánszemély lesz mert kereskedőtől nem veszek többet semmit), akkor olyat meg lehet csinálni, hogy elvisszük az autót a szerelőhöz akihez járok, hogy felemelje és átnézze milyen állapotban van?

2018. jan. 27. 11:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!