Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Innét mégis milyen elképzelés...

Innét mégis milyen elképzelés szerint tudna egy teherautó biztonságosan kifordulni Isaszeg felé?

Figyelt kérdés

[link]


Tegnap jártam erre életemben először, és azt hittem megüt a guta...kikapcsolt övvel SEM lehetett jobbra ellátni, csak mindig annyit észleltem hogy 90-100-as tempóval zúgnak el előttem a kocsik.

Végül a szembe sávba befordultam, és ott indultam el, majd mint a párhuzamos közlekedésre alkalmas utakon szokás besoroltam a saját sávomba mert ugye tükörből már láttam hogy mi a helyzet.Amit egyébként nagyon nem értettek az Isaszeg felé haladók, és annak ellenére hogy közeledtek velem szembe a szabályosan haladó autósok nem igen akartak beengedni.

Ha ezt tudom inkább Pécel felé indulok, és megszegem a kötelező haladási irányt, mert onnét ahogy látom be lehet látni teherautóból is az utat.

Viszont döbbenetes számomra,hogy sem egy kapaszkodó sáv, sem egy szájba***t tükör nincs ott...


2018. jan. 27. 11:18
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Egyszerüen elöregurulsz a keresztezödésig és a vállad fölött elnézel jobbra (és az övet még vlelenten sem kell kikapcsolni!

Aki meg egyenesen haladnak, azoknak miért kellene beengedni téged?


De ha ennyit sem tudsz, akkor jobban tennéd, ha nem vezetnél!

2018. jan. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben még személyautóval is úgy csinálom, hogy a sávhoz képest slégen állok meg, tehát merőlegesen az úttal, ahová ki akarok térni. Ezt kamionnal is meg lehet csinálni nagyjából. És akkor kilátsz.
2018. jan. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Szabályosan megálltam a STOP vonalánál.Onnét amennyire csak lehetett srégen előregurultam.Ez egy teherautó esetében annyit jelentett,hogy talán fél méterrel tovább láttam be Pécel felé.

A Pécel felől 90-el haladó autók esetében ez édes kevés, egy pillanat alatt ott terem valaki ha én 0-ról megindulok.

Magyarul nem sokat segít az sem...

2018. jan. 27. 11:34
 4/7 A kérdező kommentje:
Persze nem megoldhatatlan a kifordulás, nem erről van szó.A hangsúly a biztonságos kiforduláson van.Nehéz lenne oda egy tükröt kitenni?
2018. jan. 27. 11:36
 5/7 anonim ***** válasza:
72%

"Egyszerüen elöregurulsz a keresztezödésig és a vállad fölött elnézel jobbra"


Észkombájn! És mit látsz akkor egy kamionból? A fülke hátfalát? Teherautóról szól a kérdés.


Igen, ilyen hely sok van, és gáz az ilyen. Ki kell fordítani az elejét jobbra, amennyire lehet, hogy kiláss, de ahogy leírta a kérdező, az sem rossz megoldás.

2018. jan. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Beviz Elek ***** válasza:

Én nem fordulnék a szembesávba mert hiába szabálytalan, attól még előzhetnek.


Merőlegesen érkezz az útra, tehát ha kell kicsit menj át a szembesávba mielőtt a táblához érkezel, majd onnan élesen jobbra hogy kiláss. Szépen ki is van taposva az a rész.


Egyszer én is megszívattam magam kezdőként, azóta figyelek az ilyenekre.

2018. jan. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, a nyomokból látszik, pár dömpergizi így fordult. Sokszor a nyomokat nézem én is, ilyen helyzeteknél.

Ha meg nincs, mert balf..sz módon van a forduló, akkor így járt a közterület, mert azok se néznek ám mindenféle közlekedési berendezést.

Pár kollega nem szívbajos rengezgetni a közterületet a fordulás érdekében.

2018. jan. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!