Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez szerintetek helyes viselked...

Ez szerintetek helyes viselkedés egy teherautó sofőrtől?

Figyelt kérdés

Tegnap vidéken jártam, és egy pótkocsis teherautó 60-70-el haladt lakott területen kívül.Voltak már mögötte páran, az út pedig hol belátható volt,hol nem, hol emelkedő,hol lejtő jött kanyarokkal, és mindennel együtt.

Sokan nézelődtek ki mögüle,hogy mikor mehetnek, aztán egy Lexus nagyon megindult,előzte a sort, a teherautó meg kirakta balra az indexet, és húzódott be középre mielőtt odaért volna mellé a Lexus.Néztem én is,hogy ez mit csinál, a Lexusos dudált is,de visszasorolt a teherautó mögé, majd hirtelen szemből vagy 100-al eljött egy személyautó.

Szerintem 100%, hogy nem tudta volna befejezni a Lexus az előzést.

Aztán mikor egyenes szakasz jött a teherautós lehúzódott jobbra, és indexelt jobbra.

Így ment ez végig, utána egy VW leskelődött mögüle nagyon, akkor is balra indexelt a teherautó, és ment be középre, szintén jöttek szemből.

Amikor lehetett előzni mindig ment le jobbra, és jobbra indexelt.

Még nem láttam ennyire segítőkész teherautó sofőrt, bár olyat már többször láttam,hogy teherautók/buszok jobbra indexelnek segítve az előzést, de ez a balra húzódása szerintem most életmentő volt, kétszer is , de a Lexusosnál minimum.

Ugyanakkor kicsit veszélyes is, mert elsőre én sem értettem mit csinál.

A frontálisnál az is jobb lett volna, ha ő szorítja le a Lexust, csak nekem az is meglepő,hogy valaki más érdekében ekkorát kockáztat?

Mert ha én vezetem a teherautót szerintem maximum fékezek,hogy beférjen elém, de biztos,hogy nem húzódtam volna be balra, mert az feltételezem,hogy tudja mit csinál.


2018. jan. 27. 12:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A teherautós tudta, hogy nem fog sikerülni az előzés a Lexus-nak. Amelyik autó 100-al jött az előtte gyorsabban haladt csak a teherautós őt is lassította , lehet még villogott is ezzel mentve a szemből érkezőt és persze a Lexus-t is. Ha mindez nem történik most lehet sokkos állapotba lettél volna mert pár méterre lett volna előtted egy szerencsétlenség. Kérdésedre a válasz, helyes viselkedés volt a teherautó sofőr részéről, lehet sőt bizonyos, hogy életeket mentett. Ilyen sofőrök kellenének mindenhová.
2018. jan. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Régen én is csináltam, de leszoktam róla. Az autósok többsége egyszerűen túl sügér hozzá, ha jelzek nem veszik észre időben, vagy mire észreveszi már nem aktuális a dolog, jönnek szembe, félreérti, aztán még én leszek a hibás a végén.


Félrehúzódok, ha lehet, hogy kilásson mögülem, de dönteni neki kell, oldja meg.

2018. jan. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerte Európában bevett szokás, főleg a balra indexelés. A középre kihúzódást lehet hogy már jobb nem erőltetni, de esetünkben látod, hasznos volt. Ahogy írták előttem is, az a baj, hogy a legtöbb sofőrnek fogalma sincs, hogy mit akarsz jelezni, aztán csak bunkónak fog tűnni a szemükben a kamionsofőr, nem segítőkésznek.
2018. jan. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 nemcso ***** válasza:
Jó dolog ez, csak már a nagygépes sofőrök is kezdenek róla leszokni.
2018. jan. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Rutinos sofőr volt.

nem értem, ha a teherautós jelzett, az éppen mögötte lévő miért nem előzött?!

Sokadik autósként meg felejtős az előzés!

2018. jan. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez bevett szokás régóta. Az a baj, hogy ilyenkor rá kell magad bíznod egy idegenre és azt nem mindenki akarja.
2018. jan. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!