Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olcsó de jó hangzású hifi autóba?

Olcsó de jó hangzású hifi autóba?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék sokat rászánni, sok pénzt vitt el a többi felújítás. Kis autóról van szó, peugeot 106.

Gyárilag csak elöl volt hangszóró, de a helye megvan a hátsóknak is. Az érdekelne hogy mit érdemes beletenni hogy jó hangzása legyen? A gyáriak recsegnek már a legkisebb basszustól is, nem szeretném bömböltetni benne a zenét ,de jó lenne ha tiszta hangzása lenne.

Gondolkoztam rajta hogy veszek egy szettet, aztán rájöttem hogy a fejegység 4x50w-os így nem tudná meghajtani a hangszórókat amiket néztem (120w), bár ez csak az én elképzelésem.

Bementem egy ismerősöm boltjába, az nekem rontott valami csipogókkal, meg szubcsővel stb.. kiszámolt nekem baráti áron 80ezret.

Ezután közöltem hogy a negyedét szeretném ennek adni, így már csak ő is az egyszerű hangszórócseréket ajánlotta.


2018. jan. 30. 13:55
 1/6 dirtboy ***** válasza:

szerintem verd ki a fejedből a dolgot,80ezernek a negyede?

20ezerért még olyat írsz hogy jó hangzású?

egy valamire való rca kábel 6-7ezer forint,vagy normálisnak nevezhető hangszóró kábel kb 500-600ft méter árról indul.

a 4x50W-os fej pedig kb 4x15W,az 50W csak kamu adat.

Ha valós 50W lenne megfelelő erősítővel előállítva akkor bőven elég lenne a 120W os felirattal ellátott hangszórónak.


Mondanám hogy hifis boltba beszéld le szakemberrel de inkább ne tedd,ennyiért max tanácsot adnának nem hifi rendszer.

2018. jan. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Amint írtam nem szeretnék költeni sokat rá, de a gyáriakat kénytelen vagyok lecserélni. Erre keresek valami alternatívát, erősítőt találtam már 10-ért is használtan 2x 50w 2x 25w. Hangszórót is néztem, 4-5 ezer egy pár belőle.
2018. jan. 30. 16:51
 3/6 dirtboy ***** válasza:

csak az nem lesz jó hangzású,illetve oké hogy az erősítő megvan pl 10ből na de azt be kell tápolni,le kell testelni,rca-t adni neki,le húzni hangszóró kábelt az ajtókba.

ezek mind költségek.


amúgy a hifizés ott kezdődik hogy az ajtókat bitumenlappal beborítjuk,rezgéscsillapítás illetve hogy zártabb teret alakítsunk ki neki,jobban hasonlítson az ajtó belseje egy ládára hogy lesen esélye a hangszórónak jól szólni.

ennek olvass utána.

2018. jan. 31. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Én ezt értem, de nem egy hangversenyt szeretnék rendezni a hátsó ülésen.

Mindössze a gyári hangszórókat cserélném,esetleg kiegészíteném egy erősítővel.

Erre keresek alternatívát, milyen hangszórót érdemes?

Ajánlottak valami csipogósat, meg másmilyet ... nem értek hozzá, bekötni betudom, de nem tudom milyet szereljek be.

2018. febr. 1. 17:03
 5/6 A kérdező kommentje:

Ajánlottak még szubcsövet hátra, abból is 100w környékieket.

Erősítőt szeretnék, főleg ha másik hangszórók lesznek kelleni is fog.

Kicsit emelek a kereten, 35-40ezret rászánnék a témára, többet nem szívesen.

Teljes fényezés,motorfelújítás,futómű felújítás,új kárpitok stb.. elvitte a pénzt. Az összeszerelés utolsó fázisai vannak és nincs szívem visszarakni a gyári, szakad hangszórókat.

2018. febr. 1. 17:07
 6/6 dirtboy ***** válasza:

én a csövet nem ajánlom.

hogy mi menjen az erősítő függő.

annak kéne elsősorban meglennie hogy tudjuk mi is kéne nagyjából köré.

erre használt erősítőket ajánlok,jófogás,hardverapró,carstyling,illetve facebookon is van több autóhifi adok veszek,autóhifi mánia oldal ahol sokan hirdetnek,több ezer tagú oldal.

2018. febr. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!